HomeINFORMACJE PRASOWE

[PR] Rafał Nogowczyk w światowej czołówce MTB

Startujący w barwach ZVL Kreidler Sportiva Rafał Nogowczyk osiągnął najlepszy wśród Polaków rezultat podczas tegorocznych mistrzostw świata MTB, zorganizowanych w norweskim Hafjell. W kategorii Masters (kat. wiekowa od 30 do 34 lat) zajął 6. miejsce.

Wyścig mistrzostw świata MTB UCI Masters XCO odbył się 26 sierpnia br. Zwyciężył Włoch Ivan Degasperi, który pokonał trasę w 1 godz. 21 min. Kolejne dwa miejsca zajęli Włoch Davide Gilardo oraz Hiszpan Jose Luis Arce. Rafał Nogowczyk zajął ostatecznie 6. pozycję, co jest jego najlepszym wynikiem w zawodach tej rangi. Jednocześnie to największe osiągnięcie w dotychczasowych startach ZVL Kreidler Sportiva.

Jak relacjonuje polski kolarz, trasa nie należała do łatwych – najwięcej problemów sprawiały zabłocenie i śliskość.

„Bardzo ciężki wyścig, pod koniec zaczęły mnie łapać skurcze, ale musiałem atakować, żeby wywalczyć to miejsce. Trochę nie udał mi się sam start – musiałem w efekcie swoje odstać w korku. Patrząc jednak na wyniki końcowe, to raczej nie miało to wpływu na miejsce. Zyskiwałem na podjazdach, niestety traciłem na płaskich sekcjach – w błocie po korzeniach, których na tej trasie było dużo. Nad tym będzie trzeba popracować” – mówi Rafał Nogowczyk.