Perskindol Swiss Epic 2014 – Prolog

HomeKomentarzeWyniki

Dziś wystartowała bardzo mocno obsadzona etapówka w Szwajcarii. Barw Polski bronią dwa teamy – Vimar Merx Marombike oraz Team FS.

Prolog był czasówką na zasadach Up & Down. Najszybszą drużyną dziś byli Nino Schurter i Florian Vogel (SCOTT-Odlo MTB Racing). Na drugim miejscu Mathias Fluckiger oraz Lukas Buchli (Stöckli-BiXS), trzecie miejsce na podium dla Jochena Kassa i Daniela Geismayra (VAUDE Racing Team)

10628851_534780846653327_1155359668931467828_o

Darek i Aleksander zajęli dziś 16 miejsce. Druga z polskich ekip zajęła 36 miejsce. Oto co na mecie powiedział Darek:

Pierwszy etap możemy zaliczyć do udanych. Zajęliśmy 16 miejsce ze stratą 7 minut do Nino Schurtera i Floriana Vogla, zwycięzców tego prologu. Zaraz za nimi uplasowali się tacy zawodnicy jak Fluckinger, Buhli, Aauser, Kulhavy, Lakata, Platt czy Ralph Naf. Trasa prologu składała się ze stromego podjazdu (ok. 800 metrow w pionie) i kilkunastominutowego downhillu prowadzącego do mety. Z ciekawostek… Nie możemy wrzucać trasy wyścigu do internetu, gdyż Swiss Epic zastrzega sobie wyłączne prawa do niej. W tej chwili jesteśmy po masażu, nasze zapasowe koła i bidony na jutrzejszy etap zostały już przekazane organizatorom. Czekamy na pasta party, a jutro 95 km i 3050 w pionie. Startujemy z 1 sektora o godzinie 7:30 (jak nie zaśpimy) i przenosimy się z pięknego Verbier do Leukerbad.