HomeINFORMACJE PRASOWE

[PR] Dwa zwycięstwa Gila

Sezon MTB powoli dobiega końca. Zawodnicy Agrochest Team nie zwalniają jednak tempa, a świadczy o tym zakończony właśnie weekend wyścigowy.

W sobotę w Nowej Soli odbyła się przedostatnia runda Kaczmarek Electric MTB. Na starcie zjawiła się ścisła czołówka polskich maratończyków. Walka o zwycięstwo na najdłuższym dystansie trwała do samego końca. Zawodnik Agrochest Team Mariusz Gil wykorzystał swoje umiejętności z cyclocrossu i w końcówce na podbiegu zdołał oderwać się od rywali. Wjechał na metę na 1. miejscu przed Bartoszem Banachiem i Piotrem Brzózką.

Dzień później przy malowniczej poznańskiej Malcie odbyła się kolejna edycja cyklu Bike Maraton. Agrochest Team zjawił się w licznym składzie. Na liczącym ponad 60 km dystansie Mega wystartowało 4 zawodników z kostrzyńskiego zespołu. Walka o zwycięstwo rozegrała się na finiszu. Najszybszy był ponownie Gil, przed Mariuszem Kozakiem z teamu RMF FM Rockstar, który o grubość opony pokonał drugiego reprezentanta Agrochestu – Kacpra Szczepaniaka. – To był niesamowicie szybki wyścig i gdybym wystartował rowerem przełajowym też nie byłby to błąd. Zadecydowały ostatnie zakręty, walka była na łokcie, ale udało mi się znaleźć w dogodnej pozycji przed finałowymi metrami – powiedział na mecie Gil.

Zadowolony z wyścigu był także Szczepaniak, dla którego był to drugi wyścig po okresie roztrenowania.
Na dystansie MINI dekorowani byli dwaj zawodnicy Agrochestu. Hubert Spławski był 5. w kat. M-1, a takie same miejsce tyle, że w M-4 zajął Kazimierz Szczepaniak.

Za tydzień w Obiszowie odbędą się Mistrzostwa Polski w MTB (XCM) a Agrochest Team będą tam reprezentować m.in: broniący tytułu w kat. M-2 wśród amatorów Michał Putz, Marcin Hermanowski, Marcin Gembicz, Krzysztof Szarecki.

COMMENTS

DISQUS: 0