HomeINFORMACJE PRASOWE

[PR] Lubonia Skomielna na MP LZS MTB

Pięć medali zdobyli reprezentanci Lubonia Skomielna podczas mistrzostw Polski LZS w kolarstwie górskim rozegranych w niedzielę 24 sierpnia. Areną zmagań była Orawka a zawodnicy toczyli rywalizację w ekstremalnych warunkach. Padający deszcz rozmiękczył trasę powodując, że jej część stała się nieprzejezdna a błoto oblepiające rowery jeszcze bardziej utrudniało rywalizację. W tak trudnych warunkach bardzo dobrze spisali się zawodnicy Lubonia, wygrywając również klasyfikację drużynową mistrzostw. Medal z najcenniejszego kruszcu przypadł w udziale Agnieszka Bal, która zwyciężyła w kategorii Kobiet. Po srebrne medale sięgnęli Klaudia Demkowska w gronie juniorek, Tomasz Bal w Orlikach oraz Jarosław Żur w juniorach młodszych. Na trzecim stopniu podium uplasował się Bartosz Dziadkowiec w gronie juniorów młodszych. Tuż za podium znalazła się Klaudia Bajołek pośród juniorek młodszych. Piąta lokata przypadła w udziale Kai Karkula w juniorkach i Piotrowi Czyszczoniowi w juniorach. Szósty był Michał Bal w gronie juniorów młodszych a siódma juniorka młodsza Magdalena Utnicka.

Bardzo dobrze zaprezentowali się również najstarsi i najmłodsi zawodnicy Lubonia, którzy rywalizowali o Puchar Wójta Gminy Jabłonka w ramach Pucharu Szlaku Solnego. Dobry wzór do naśladowania młodszym kolegom dali najstarsi zawodnicy Lubonia. Józef Rabski startujący w kategorii Masters III zajął bardzo dobre trzecie miejsce. W Mastersach I Leszek Świder uplasował się na 7 pozycji. W elicie mężczyzn Jakub Surówka był 6 a Mateusz Karkula sklasyfikowany został na 14 miejscu. Kolejne zwycięstwo odniósł młodzik Maciej Biedrończyk a na trzecim stopniu podium stanął Dawid Bala. W gronie żaków Filip Sawina był 10 a Jakub Żaczek 12. Na 5 pozycji finiszował Brajan Świder w wyścigu chłopców 8-10 lat. Znakomicie spisał się Bruno Baścik w najmłodszej kategorii chłopców sięgając po srebrny medal. Nie gorzej od chłopców radziły sobie dziewczęta. Maja Latawiec w rywalizacji młodziczek stanęła na trzecim stopniu podium. Drugą lokatę wywalczyła Sabina Wierzycka w gronie żaczek. W najmłodszej kategorii dziewcząt do lat 7 trzecie miejsce zdobyła Maja Karkula.

Gratulując zawodnikom „Lubonia” osiągniętych rezultatów pozostaje życzyć im nie mniej udanych występów w pozostałych zawodach.

COMMENTS

DISQUS: 0