Kask oraz rękawiczki z serii B’TWIN 700

HomeSprzętCZĘŚCI i AKCESORIA

Kask oraz rękawiczki z serii B’TWIN 700

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!

Ponad dwa miesiące dość intensywnego użytkowania to dobry czas, żeby wydać werdykt. Pod koniec czerwca trafiły w moje ręce dwa produkty Decathlonu z serii B’TWIN 700 – kask oraz rękawiczki. Dlaczego piszę o dwóch produktach jednocześnie? Z prozaicznego powodu ;) Jeśli dbasz o stylówę i dobrze dobrane kolorystycznie rzeczy, to te dwie rzeczy świetnie się łączą.

[fb_embed_post href=”https://www.facebook.com/maratony.MTB.XC/photos/a.126653227401854.22357.124749907592186/723806554353182/?type=3&theater/” width=””/]

 

Kask B’TWIN 700

To najwyższy model w ofercie francuskiego producenta. Sprawia bardzo dobre wrażenie od samego początku. W rozmiarze M, który testowałem waży 270 gram co dziś jest standardem. Siedemnaście otworów wentylacyjnych gwarantuje dobrą wymianę powietrza podczas jego użytkowania jednocześnie utrzymując konstrukcję sztywną i bezpieczną. Kiedy po raz pierwszy założyłem go na głowę, to miałem wrażenie, że jest nad wyraz sztywny i jakby „na siłę” próbujący uformować moją głowę do swojej konstrukcji. Uczucie okazało się złudnym, a po kilku minutach użytkowania kasku praktycznie już nie czuć. Do tego z tyłu kasku mamy dwie klamry regulujące, które pozwalają nam jeszcze lepiej dopasować go do kształtu głowy. Ponadto komfort noszenia kasku podnoszą cztery piankowe poduszki, które przyczepione są wewnątrz za pomocą rzepów. Kask wykonany jest przy użyciu technologii IN MOLD czyli wewnętrznej skorupy stworzonej z mocno ze sobą połączonych małych kulek styropianu, które w momencie uderzenia absorbują większość energii. Trzeba też pamiętać, że kaski wykonane w technologii IN MOLD są „jednorazowe” – to znaczy po poważnym uderzeniu tracą swoje możliwości absorpcji energii.

W ofercie Decathlonu kask występuje dwóch rozmiarach M oraz L i trzech wersjach kolorystycznych. Dla miłośników minimalizmu jest wersja biała oraz czarna, a dla osób nie stroniących od koloru wersja czarno biało niebieska.

Sugerowana cena to 179,99 PLN.

rękawiczki btwin 700 mtb długi palec rose sram x0Rękawiczki B’TWIN MTB 700

Rękawiczki z długim palcem wśród zawodników uprawiających kolarstwo górskie to coraz częstszy widok, jednak sama oferta na rynku do szerokiej nie należy. Sam przekonałem się do takiego rozwiązania stosunkowo niedawno. A korzyści zdecydowanie przeważają nad wadami. Po pierwsze, teoretycznie, rękawiczka z długimi palcami jest zbyt ciepła na jazdę latem. Nic bardziej mylnego. Jeździłem w tych rękawiczkach w zakresie temperatur od około 10 do blisko 40 stopni i ani razu nie odczuwałem dyskomfortu związanego czy to z wychłodzeniem, czy to przegrzaniem dłoni. W tych rękawiczkach nie spotkamy dość powszechnie występujących wkładek żelowych. Było to trochę dla mnie zaskoczeniem, ale jak się okazało w trakcie użytkowania naszyte dodatkowe warstwy materiału wystarczająco niwelują drgania przechodzące z kierownicy. Gumowe elementy na opuszkach palców gwarantują dobrą przyczepność podczas operowania manetkami. Jedyne czego mi w nich zabrakło, to brak tzw. „elektrycznego palca” wskazującego, który pozwalałby operować urządzeniami z ekranami dotykowymi, które dziś większość z nas posiada. W przypadku tych rękawiczek za każdym razem trzeba je ściągać. Krój rękawiczek sprawia, że bardzo dobrze układają się do dłoni, a wokół nadgarstka mamy pasek zapinany na rzep.

Na koniec muszę dodać, że rękawiczki wykonane są bardzo solidnie – mimo wielokrotnego ich prania cały czas wyglądają jak nowe – nie widać śladów zużycia czy negatywnego wpływu samego prania. Tym bardziej pozytywne, że przeżyły nie tylko niejedno pranie, ale przede wszystkim kilkukrotnie uratowały moje dłonie od solidnych szlifów.

W ofercie sklepu znajdziemy wersję minimalistyczną czyli czarną oraz czarno niebieską komponującą się z kaskiem oraz innymi elementami odzieży z kolekcji XC.

Sugerowana cena to 59,99 PLN.

Te dwa produkty, jak i generalnie poszerzona w tym roku oferta Decathlonu dotycząca rowerowej marki B’TWIN, pokazują jak bardzo poważnie traktuje kolarstwo francuski producent. Oferta B’TWIN dziś to nie tylko oferta dla „niedzielnych” kolarzy, ale także dla tych, którzy traktują tę dyscyplinę poważnie.

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!

COMMENTS

DISQUS: 1