HomeINFORMACJE PRASOWE

[PR] 3 edycja Ponidzie XC za nami

Przy pięknej pogodzie, świetnej obsadzie zawodników i rewelacyjnej atmosferze, rozegrano w sobotę trzecią edycję wyścigów kolarskich – Ponidzie XC. Trasa, poprowadzona po niezwykle urokliwym terenie Garbu Pińczowskiego, urozmaicona była na tyle – by każdy, niezależnie od stopnia zaawansowania w MTB, mógł poczuć ducha sportowej rywalizacji. Największe emocje wzbudziły wyścigi najmłodszych zawodników, od 4 do 12 lat, które odbywały się przy wyjątkowym dopingu rodziców.

Odbywające się pod patronatem honorowym Prezesa PZKOL Wacława Skarula wyścigi zgromadziły na starcie zawodników z całej Polski. Zawodnicy byli pod wrażeniem zarówno trasy, jak i uroku nadnidziańskiego rejonu. Po raz pierwszy w zmaganiach XC w Pińczowie wzięli udział najmłodsi, podzieleni w kategoriach wiekowych od 4 do 12 lat. Dla nich trasa wyznaczona była na terenie Aeroklubu Regionalnego.

Na mecie na każdego z zawodników czekał gorący posiłek i bufet. Nagrody dla najlepszych wręczał Burmistrz Miasta i Gminy Pińczów Włodzimierz Badurak i prezes Aeroklubu Regionalnego w Pińczowie Michał Malesza.

„Dziękuję wszystkim, którzy z takim zaangażowaniem włączyli się w organizację tej imprezy: Urzędowi Miejskiemu, Ochotniczej Straży Pożarnej z Koperni, Straży Miejskiej, Komendzie Powiatowej Policji w Pińczowie, służbom medycznym, Kon-Tikom. Cieszy fakt, iż tak dużo rodziców przyprowadziło swoje pociechy by mogły bawić się z nami na sportowo.”- powiedział w imieniu organizatorów Michał Senderowski.

Wyniki kategorii KID:

szkrabiątka, 4-5 lat:
1. Filip Sokołowski
2. Kuba Lachowicz
3. Lena Młyńczak

szkraby, 6-7 lat
1. Aleksander Węgrzyn
2. Krystian Maszewski
3. Jakub Synkowski

starszaki, 10-12 lat
1. Marcel Jabłoński
2. Olaf Sokal
3. Kinga Młyńczak

smyki, 8-9 lat
1. Kacper Kłos
2. Maciej Omasta
3. Natalia Gaweł

Wyniki kategorii MEGA: http://mtb.pinczow.com/downloads/PonidzieXC2014WynikiMega.pdf

Wyniki kategorii MINI:
http://mtb.pinczow.com/downloads/PonidzieXC2014WynikiMini.pdf

Filmy z imprezy:

Cześć I: https://www.youtube.com/watch?v=GkRoLMfyLFc&index=2&list=UUTT7wlQB_2jFEXP-DG98Vmw

Cześć II: https://www.youtube.com/watch?v=mOlFWSAGy9U&feature=youtu.be

Sponsorami Ponidzie XC byli: Urząd Miejski w Pińczowie, Siniat Sp z o.o., Restauracja Kwadrans, Vicor oraz sklep „Specjaliści RTV AGD”. Dziękujemy!

COMMENTS

DISQUS: 0