Kalendarzowy updejt – długi weekend, dużo ścigania

HomeKALENDARZ

Kalendarzowy updejt – długi weekend, dużo ścigania

cyklokarpaty wierchomlaPo dwutygodniowym maratonie w Ameryce Północnej kolarze wracają do Europy, żeby za dwa tygodnie stanąć na starcie Pucharu Świata w Meribel, a za niespełna miesiąc Mistrzostwa Świata w kolarstwie górskim w Norwegii.

Podczas zbliżającego się weekendu w kalendarzu UCI m.in. Junior Series w Kanadzie i Francji, kolejny etap BMC Racing Cup oraz w norweskim Horten zawody XCO C1 i C2. Zobaczymy, czy gdzieś na starcie zobaczymy Polaków.

Na arenie międzynarodowej podczas zbliżającego się weekendu rozegrane zostaną także kolarskie dyscypliny w chińskim Nankin, gdzie odbywają się Igrzyska Olimipijskie Młodzieży. Niestety po dziś dzień nie ma słowa o tym, kto pojechał.

PRO ściganie w Polsce

W kalendarzu PZKol podczas zbliżającego się weekendu trzy imprezy – w sobotę Bike Maraton w Szklarskiej Porębie, gdzie dodatkową atrakcją ma być obecność Michała Kwiatkowskiego. Rywalizacja w Szklarskiej jest częścią Festiwalu Rowerowego, który będzie się tam odbywał przez cały długi weekend. W sobotę także wyścigi XCO „Złota wstęga” organizowane przez KTM Złoty Stok, które rozegrane zostaną w Złotym Stoku. W zeszłym roku w tej lokalizacji rozegrany został finał Pucharu Polski w cross country. W niedzielę z kolei długodystansowcy przeniosą się nad morze, gdzie rozegrana zostanie tegoroczna edycja King Oscar MTB w Gniewinie. Na starcie na pewno stanie czołówka polskiego MTB, a Przemek Ebertowski jak co roku na pewno zadba, żeby trasa na Kaszubach była godna trzech liter MTB.

Nasze patronaty

Cyklokarpaty w ten weekend zapraszają do Wierchomli, gdzie obok rywalizacji na rowerach górskich na dystansie Hobby liczącym 18 km rozegrany zostanie także bieg. Maratony Kresowe jadą do Krainy Żubrów, czyli Narewki. Runda liczy 37 km i 300 metrów. Na dystansie maraton trzeba będzie pokonać ją dwukrotnie. Świętokrzyska Liga Rowerowa w niedzielę zaprasza do Łagowa. Pierwotnie niedzielna rywalizacja miała być zwieńczeniem etapówki, ale ze względu na niskie zainteresowanie organizatorzy zrezygnowali i robią tylko niedzielny maraton.

XCO

Jedyna amatorska impreza cross county zbliżającego się weekendu to ściganie, za którym stoi m.in. Michał Przybytek. Zawody o nazwie Kujawsko-Pomorskie Mistrzostwa MTB XC oraz Mistrzostwa Polski XCO Żeglarzy rozegrane zostaną w Dobrzyniu nad Wisłą nieopodal Włocławka. Mimo, że impreza skierowana jest do amatorów (nie jest wpisana do kalendarza PZKol/OZKol), to w każdej kategorii są nagrody finansowe (łączna pula 5000 PLN), a do tego bogata tombola dla wszystkich.

XCM

Cezary Zamana zaprasza na Mazovię MTB na długi weekend – najpierw do Orzysza (piątek), a potem do Nidzicy (niedziela), która przez wiele lata była uważana za jedną z ciekawszy tras tego cyklu i w tym roku wraca do kalendarza.

XCE

W najbliższy weekend eliminatory w ramach MSR w Myślenicach oraz Nocny Eliminator w Wągrowcu – oba w sobotę.

Uphill

W ramach Uphill MTB Beskidy w sobotę jazda pod górę w Ustroniu.

COMMENTS

DISQUS: 1