HomeINFORMACJE PRASOWE

[PR] Pracowity weekend Agrochest Team

Bardzo udany był kolarski weekend dla zespołu Agrochest Team. Ekipa z Kostrzyna Wielkopolskiego miała bardzo napięty harmonogram startów, w ostatnich trzech dniach startując w trzech miejscach. W piątek w Bukowinie Tatrzańskiej rywalizowano w Tour de Pologne Amatorów, w sobotę i niedzielę zawodników Agrochest Team nie zabrakło w kolejnej rundzie Trzy Wierze XC, która odbyła się w Szczecinie, natomiast w dniu wczorajszym rywalizowano z Suchym Lesie w Grand Prix Wielkopolski.

Putz w czołówce

10 zawodników wystawił Agrochest Team w tegorocznym Tour de Pologne. Łącznie trasa liczyła 38 km, a liczba przewyższenia wynosiła 830 m. Na takiej samej rundzie z podjazdem pod Ząb, Gliczarów i Bukowinę Tatrzańską rywalizowali potem zawodnicy World Tour’u z Rafałem Majką na czele. Na starcie TdP Amatorów stanęło ponad 1400 zawodników. W tej bardzo licznej grupie kolarzy szosowych bardzo dobrze spisali się zawodnicy ekipy z Kostrzyna Wielkopolskiego. Michał Putz finiszował na 13 miejscu w klasyfikacji generalnej wyścigu. Dodajemy, iż na 9. miejscu uplasował się między innymi złoty medalista IO w Soczi – Zbigniew Bródka. Bardzo wysoko, bo na 4. miejscu Agrochest Team ukończył zmagania w klasyfikacji drużynowej. Punktowało 4. najlepszych zawodników każdej ekipy, a w przypadku Agrochestu byli to: Putz, Marcin Gembicz, Wojciech Czajka i Kazimierz Szczepaniak.

Bezkonkurencyjni w Rosówku

Cześć ekipy Agrochest Team prosto z Bukowiny Tatrzańskiej udała się do Rosówka na Trzy Wierze XC – cykl zawodów rozgrywanych w zachodniopomorskim. W sobotnim eliminatorze rozegranym na torze motocrossowym zawodnicy Agrochest Team rządzili niepodzielnie. Do głównego finału rywalizacji, w której tradycyjnie startuje 4 zawodników, awansowało trzech kolarzy ekipy z Kostrzyna. Całe zmagania wygrał Kacper Szczepaniak, przed Mariuszem Gilem. Paweł Szczepaniak był czwarty, natomiast Kazimierz Szczepaniak odpadł z 1/2 finału.
Dzień później odbyła się rywalizacja w formacie XCO i tutaj bezkonkurencyjny był Gil, który bez większych problemów wygrał wyścig w kategorii elity. – Nie był to mój dzień, ale nie przeszkodziło mi to w wygraniu wyścigu. Teraz czas na kolejne zmagania. Za tydzień czeka mnie King Oscar MTB Maraton Gniewino a potem pojawię się w kilku wyścigach szosowych – powiedział Gil.

Mocna obsada w Suchym Lesie

Grand Prix Wielkopolski wchodzi w decydującą fazę. Wyścig w Suchym Lesie był bardzo mocno obsadzony, a na starcie nie zabrakło wielu utytułowanym maratończyków, w tym uczestnika tegorocznych Mistrzostw Europy w tej odmianie kolarstwa MTB. Ponownie bardzo dobrą formę zaprezentował Michał Putz – czwarty na mecie i drugi w kategorii M-2. – Na jednej z technicznych partii pogubiliśmy się razem z Sylwestrem Swatem i straciłem kontakt z pierwszą trójką. Forma jednak idzie w górę, a już w przyszłym miesiącu czeka mnie główna impreza tego sezonu Mistrzostwa Polski w XCM – powiedział na mecie Putz. Marcin Hermanowski tym razem był 7. i czwarty w kat. M-3. Marcin Gembicz stanął na trzecim stopniu podium w M-3, a Adam Frątczak był drugi w M-2. Na dystansie MINI pojedynek sprinterski o wygranie całego wyścigu wygrał zawodnik Agrochestu Paweł Szczepaniak. Również na tym dystansie kolarze kostrzyńskiej drużyny stawali na podium w swoich kategoriach: Wojciech Czajka był drugi w M-3, Kazimierz Szczepaniak na takiej samej pozycji ukończył rywalizację w M-4, a Hubert Spławski wygrał w M-1.