HomeINFORMACJE PRASOWE

[PR] Mazovia w Brodnicy – udana premiera nowej trasy

Pierwsza w historii Brodnicy edycja cyklu Merida Mazovia MTB Marathon przebiegła w dobrej atmosferze i przy wysokiej frekwencji. Sąsiedztwo jezior i leśna trasa, której znaczna część przebiegała w zacienionym terenie, idealnie sprawdziła się przy wysokiej temperaturze.

Ci którzy zdecydowali się na niedzielny start byli zadowoleni właśnie ze względu na samą trasę. Ta była mocno zróżnicowana. Oprócz podjazdów i brukowego odcinka, zawodnicy objechali, aż cztery jeziora! Było malowniczo i ciekawie. Skorzystali także kibice i rodziny startujących, ponieważ miasteczko stanęło przy plaży nad samym jeziorem Niskie Brodno.

Wyjątkowo na starcie stanął sam Cezary Zamana, który ścigał się na dystansie MEGA. Zwyciężył w pięknym finiszu, w którym wzięli udział również (w kolejności na mecie) – Piotr Kazaniecki, Wiktor Gindorowicz, Michał Dargacz, Tomasz Majewski, Łukasz Woźnica, i Bartek Borowicz. Cała grupa wpadła na metę z jednosekundowymi odstępami. Cezary Zamana w najbliższy weekend startuje w zawodach triathlonowych w Gdyni. Forma jest więc trzymamy kciuki!

Wśród Pań na MEGA triumfowała Anna Ostrowska (KROSS Centrum Rowerowe Olsztyn), druga dojechała Agnieszka Tkaczyk (FUNDACJA TERAZ TWÓJ RUCH RACING TEAM). Trzecie miejsce wywalczyła Małgorzata Knapczyk (New Age Fitness – SklepRowerowy.pl).

Dystans GIGA przy takich wysokich temperaturach wymagał od zawodników mocnego przygotowania. I tak najlepszy na tym królewskim dystansie okazał się Paweł Baranek (AIRBIKE.PL Rocky Mountain), tuż za nim przyjechał Artur Korc (KROSS Centrum Rowerowe Olsztyn), natomiast trzecią pozycję wywalczył Michał Przybytek (Renault Eco2 team).

Na przejechanie najdłuższego dystansu w kategorii kobiet zdecydowały się tylko dwie panie. Zwyciężyła Urszula Luboińska (BDC Retro MTB Team). Druga była Kinga Kantorska-Wielgosz (WSKG Terbud Team).

Kolejny Maraton z cyklu Merida Mazovia MTB Marathon już za dwa tygodnie w Orzyszu (15.08).

COMMENTS

DISQUS: 0