HomeINFORMACJE PRASOWE

[PR] KCP Elzat Regamet Bieniasz Bike na MP w Żerkowie

medale żerkówKolarze KCP Elzat Regamet Bieniasz Bike Team w sobotę i niedzielę startowali w Mistrzostwach Polski w Kolarstwie Górskim MTB. Na niezwykle trudnej trasie jak to napisała Maja Włoszczowska ,,w historii kolarstwa nie było tak ciężkiej trasy MTB ” . Potworny upał 35 stopni i bardzo trudna trasa naszpikowana skoczniami , dropami i niebezpiecznymi zjazdami. Kolarze z Tarnowa poradzili sobie z trudnościami i spisali się bardzo dobrze . Jeszcze w historii kolarstwa tarnowskiego nigdy nie zdobyto 3 medali Mistrzostw Polski na jednych Mistrzostwach:

  • Złoty medal zdobył Jarek Miodoński w kategorii Masters 2
  • Srebrny medal zdobył Jakub Zamroźniak w kategorii junior który będzie reprezentował nasz kraj podczas Mistrzostw Świata.
  • Brązowy medal zdobył Bogdan Ostrowski w kategorii Masters.

Także zanotowaliśmy 5 miejsca w kategoriach Mirka Bieniasza , Piotrka Zająca i w najmłodszej kategorii Dawid Hudyka także zajął 5 miejsce.
Wiktor Hudyka w kategorii junior zajął znakomite 11 miejsce jest to młody zawodnik z Siedlisk pod Tuchowem który robi niesamowite postępy , jeszcze w ubiegłym roku nie był by w stanie ukończyć tak trudnego wyścigu.
Myślę że sukcesy kolarzy zostaną w końcu zauważone przez władze miasta ponieważ jest to kolejny sezon z sukcesami a zawodnicy niechętnie utożsamiają się z Tarnowem ponieważ Tarnów nie zbyt chętnie chce wspierać kolarzy.

COMMENTS

DISQUS: 0