HomeINFORMACJE PRASOWE

[PR] Giant najbardziej rozpoznawalną marką rowerową w Polsce

Marka Giant dystansuje o 1/4 swoich konkurentów w rankingu spontanicznej znajomości marki. Tak wynika z badania zrealizowanego na zlecenie Polskiego Stowarzyszenia Rowerowego.

Niekwestionowanym liderem ze względu na rozpoznawalność marki swoich produktów pozostaje wśród nabywców rowerów w Polsce Giant – jako znany sobie brand Gianta wskazało spontanicznie aż 39% respondentów, którzy potrafili podać jakąkolwiek odpowiedź. Niespełna co trzeci badany zna także rowery Kross oraz Romet (po 29% wskazań). Do top of mind zaliczyć można również Meridę, znaną co czwartemu nabywcy roweru (24% wskazań) oraz Scotta (18%).

Giant jest także numerem 1 w badaniu dotyczącym znajomości marki zakupionego przez respondentów roweru. Z wynikiem 11,4% wskazań przewyższa Krossa (9,6%) i Meridę (5%). Symptomatyczne jest to, że aż 39% badanych nie potrafiło wskazać marki zakupionego przez siebie roweru.

Wskaźnik znajomości wspomaganej poszczególnych marek rowerów odróżnia się nieco od spontanicznych wypowiedzi badanych. Największa różnica dotyczy przede wszystkim sprzętu Romet – badani umiejscowili go na pozycji lidera z wynikiem 83%. Drugą pozycję zajmuje Kross – 64,9%, a trzecią Giant – 61,5%.

Kto kupuje rowery Giant

Z tego samego badania dowiedzieć się można także, jaki jest profil nabywcy rowerów Giant. W 87% są to mężczyźni, głównie osoby młode (25-34 lata; 36%) oraz w średnim wieku (35-44 lata; 33%). Wśród klientów Gianta 33% osób dysponuje wykształceniem wyższym, a 28% wykształceniem średnim technicznym. 60% osób, które nabyły rowery Gianta w ubiegłym roku, zarabia od 1501 do 3000 złotych.

Dane pochodzą z badania zrealizowanego w maju 2014 r. przez IPC Instytut Badawczy na zlecenie Polskiego Stowarzyszenia Rowerowego. Badanie zostało wykonane na próbie 607 osób, które w przeciągu 12 miesięcy poprzedzających badanie kupiło rower.

O firmie

Firma GIANT powstała w 1972 r. na Tajwanie. Dziś to jeden z najważniejszych producent rowerów na świecie. GIANT nieustannie doskonali swoje rowery, biorąc pod uwagę ambicje i marzenia rowerzystów. Wysoki poziom technologii i świetne wzornictwo sprawiają, że spółka od lat wyznacza standardy jakości w swojej branży. W 2013 r. GIANT pokazał światu Propela – najszybszy na świecie rower szosowy.

COMMENTS

DISQUS: 0