Komentarze postartowe 30(2)/2014 – Kross Racing Team

HomeSportKomentarze

Komentarze postartowe 30(2)/2014 – Kross Racing Team

Katarzyna Solus Miśkowicz:

Mistrzostwa Polski to był dla mnie jeden z najważniejszych celów w tym sezonie. Przed startem patrząc obiektywnie zdawałam sobie sprawę, że obrona srebra jest w moim zasięgu. Mając taką świadomość naprawdę ciężko jest się nie stresować, bo jak wiadomo oprócz formy, wiele innych rzeczy wpływa na końcowy wynik. Runda również nie napawała mnie optymizmem, gdyż ani razu nie przejechałam jej całej bez żadnego zatrzymania czy powtarzania pewnych elementów.
Po starcie od razu zaatakowała Paula, która nadała bardzo mocne tempo. Za nią podążała Monika, Majka i ja. Na piaszczystym podjeździe dziewczyny musiały zaskoczyć z roweru, a mi udało się go wjechać i objąć prowadzenie. Od razu dojechała do mnie Majka i wyprzedziła mnie. Od tej pory włączyłam tryb: oby do mety. W takim upale czułam, że po prostu brak mi sił nie tylko pod górę. Na każdym zjeździe się motałam albo nie mogłam przejechać… Tak naprawdę jestem przeszczęśliwa, że mam to srebro. Ono bardzo wiele dla mnie znaczy. Dziękuję bardzo kibicom na trasie, którzy pomogli mi to przetrwać :)

Anna Szafraniec:

Sama nie wiem co napisać o MP. Chyba tylko tyle, że jeszcze nigdy nie jechałam tak ciężkiego wyścigu, głównie za sprawą niesamowicie wysokiej temperatury. Już od pierwszych metrów wiedziałam, że jedyna walka jaką stoczę to będzie walka z samą sobą aby dotrzeć do mety:/ Teraz pozostaje jak najszybciej zapomnieć o tym starcie i skupić się na drugiej części sezonu, w której jest jeszcze sporo ważnych wyścigów.

[fb_embed_post href=”https://www.facebook.com/KrossRacingTeam/photos/a.337042489730892.59536.311458302289311/529501017151704/?type=1&theater/” width=””/]

 

Kornel Osicki:

Start w MP był dla mnie bardzo ciężki. Generalnie cały ten sezon jest dla mnie bardzo ciężki. Duża ilość przerw w treningach i duże obciążenie psychiczne. Treningi przed MP wznowiłem 10 dni przed startem i uzyskany wynik uważam za duży sukces. Oczywiście, że pod koniec wyścigu było widać braki i spadek tempa w mojej jeździe, ale cieszy mnie fakt, że technicznie nie było problemu z jazdą po tej specyficznej trasie z bardzo grząskim podłożem oraz duża ilością sztucznych przeszkód rożnego typu. Start w MP pozwolił mi uwierzyć, że jeszcze można powalczyć w tym sezonie i że mimo braków w treningach mam wypracowany poziom, który pozwala kończyć wyścigi na przyzwoitych miejscach. Dziękuje za wsparcie dla wszystkich, którzy mi pomagali w ciężkich chwilach w tym sezonie.

Bogdan Czarnota:

Temperatura oraz trasa na MP były ekstremalne. Wyścig zaliczam do udanych, gdzie zakończyłem go na dobrej 7 pozycji. Na starcie ustawiony byłem z tyłu i musiałem się przebijać do przodu, co na takiej wąskiej trasie nie jest łatwe. Nie mniej jednak udało mi się dojechać do czołówki i później już tylko jechałem swoje. Trasa wymagała świetnego przygotowania fizycznego i technicznego i nie mogło być mowy o jakimkolwiek przypadku. Gratulacje dla dla wszystkich medalistów!

Radosław Rękawek ograniczył się do przekazu w imię zasady „jeden obraz jest wart więcej niż tysiąc słów”:

radosław rękawek kross racing team żerków

COMMENTS

DISQUS: 0