Wyniki Mistrzostw Polski w kolarstwie górskim 2014

HomeSportWyniki

Wyniki Mistrzostw Polski w kolarstwie górskim 2014

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!

Ostatnie cztery dni to walka o medale i koszule z orłem. Mistrzostwa Polski w kolarstwie górskim w kilku odmianach. Jak tak dalej pójdzie, to będzie więcej odmian niż mamy kolarzy. Jeszcze nie tak dawno była tylko sztafeta i cross country. Ostatnio doszedł eliminator.

XCR / XCE

Pierwsze dwa dni mistrzostw to rywalizacja w Środzie Wielkopolskiej – sztafeta drużyn oraz eliminator. Rywalizację wygrała jedna z ekip Sante BSA Whistle, bo ta drużyna w tym roku wystawiła dwa składy:
mp mtb 2014 sztafeta podiumW piątek rozegrany został eliminator, który według zawodników stał na średnim poziomie organizacyjnym. Rozgrywany był po zmroku, a niektóre elementy trasy były mocno niedoświetlone, co przy specyfice tej odmiany kolarstwa okazało się niebezpieczne. Rywalizację wygrali Aleksandra Dawidowicz (SGR Srebrna Góra) oraz Piotr Brzózka (JBG-2):
mp mtb 2014 eliminator m
mp mtb 2014 eliminator k

Puchar Prezesa PZKol

W sobotę rywalizacja przeniosła się do Żerkowa, gdzie na trasie cross country rywalizowali najmłodsi zawodnicy, a stawką był tradycyjnie Puchar Prezesa PZKol. Swoje mistrzostwa mieli kilka dni wcześniej w ramach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Zwycięzcy w poszczególnych kategoriach to:

  • Żak: Gracjan Kusza (SUPERIOR MTB ENERGY TEAM)
  • Żaczka: Milena Drelak (UKS STOBRAWA KLUCZBORK)
  • Młodziczka: Natalia Jeruzalska (KKW JAMA WAŁBRZYCH)
  • Młodzik: Maciej Biedrończyk (KS LUBOŃ SKOMIELNA BIAŁA)
  • Juniorka młodsza: Magdalena Zielińska (UKS SOKÓŁ KĘTY)
  • Junior młodszy: Tomasz Budziński (INTEGRAL COLLECTION LKK LUKS SŁAWNO)

Mistrzostwa Polski XCO

Rywalizacja o koszul z orłem rozpoczęła się już w sobotę od wyścigów Mastersów. W sumie wystartowało 19 osób. W poszczególnych kategoriach triumfowali:

  • Masters I: Piotr Sułek (BOPLIGHT ATAK SPORT ŚWIDNICA)
  • Masters II: Jarosław Miodoński (KCP ELZAT REGAMET BIENIASZ TEAM)
  • Masters III: Jacek Brzózka (JBG-2 PROFESSIONAL MTB TEAM)
  • Masters IV: Waldemar Banasiński (FORTUNA HYDROGEOTECHNIKA KIELCE)

Niedziela to najważniejsze wyścigi czyli kolarstwo górskie w formule olimpijskiej kategorii junior, U23 oraz elita. Wszystkim zawodnikom przyszło ścigać się w ogromnym upale, co dla niektórych zawodniczek skończyło się omdleniami.

Juniorzy i juniorki

Mistrzynią Polski Juniorek została Marlena Droździok (Bioam Racing Team), która zdystansowała wszystkie swoje rywalki.
mp mtb 2014 juniorka wyniki
Także w rywalizacji juniorów Marceli Bogusławski (Integral Collection LKK LUKS Sławno) już na pierwszej rundzie urwał się swoim rywalom i samotnie przemierzył wszystkie rundy by zdobyć tytuł Mistrza Polski juniorów.
mp mtb 2014 junior wyniki

Elita i U23

Orlicy oraz elita rywalizowali razem. Na pierwszej rundzie wyścigu kobiet na czele jechała Maja Włoszczowska (Liv Pro XC), za którą podążały Katarzyna Solus Miśkowicz (Kross Racing Team) oraz Monika Żur (4F Racing). Na drugiej rundzie doszło jednak do przetasowania i na trzecie miejsce wyszła Paula Gorycka (4F Racing), a kolejność w stawce pozostała bez zmian do końca wyścigu.
mp mtb 2014 kobiety open
Koszulka z orłem trafiła po raz kolejny do Mai Włoszczowskiej oraz Moniki Żur.

Wyścig mężczyzn rozpoczął się o godzinie 16.30, kiedy to upał trochę już zelżał. Od samego początku ze stawki oderwał się Marek Konwa (bench.nl Superior Brentjens), który samotnie jechał przez cały wyścig. Z minutową stratą podążał za nim Bartłomiej Wawak (JBG-2), który jest jeszcze zawodnikiem U23. W efekcie zawodnik JBG-2 wyjechał z Żerkowa z dwoma medalami – srebrnym w elicie i złotym w U23. Koszulka z orłem w elicie znowu w rękach Marka Konwy:
mp mtb 2014 mężczyźni open

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!

COMMENTS

DISQUS: 0