Kosmetyki dla aktywnych

HomeSprzętOpinie

Kosmetyki dla aktywnych

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!

Kosmetyki dla sportowców moim zdaniem są równie ważne, jak suplementacja, dieta czy dobrze dobrany sprzęt.

Ze sporym entuzjazmem podszedłem do możliwości sprawdzenia tych kosmetyków. Firma Sportsbalm posiada bardzo szeroką gamę produktów do używania: przed, po i w trakcie wysiłku. Oczywiście podstawą są olejki i balsamy rozgrzewające przy niskich temperaturach. Producent oferuje tu trzy produkty odpowiednio do temperatur od 0 do 5 stopni, od 5 do 10 stopni i od 10 do 18. Ja używałem wersji tej ostatniej. Olejek idealnie pasował na wiosenne ściganie. Dobrze rozgrzewał nogę, ale nie powodował nieprzyjemnego pieczenia, jak to jest w produktach o szerszym zakresie temperatury.

Clipboard01

Ciekawym rozwiązaniem są specyfiki na ciepłe letnie dni, olejek energetyzujący na temperatury od 19 do 30 stopni – czuć że delikatnie grzeje, jego główną zaletą jest odpowiednie pobudzenie krążenia. Drugi produkt z serii na upały jest dla tych, którzy oprócz samego treningu czy wyścigu chcą mieć jakąś wartość dodaną ;) Drugi produkt z tej serii jest z dodatkiem olejku brązującego, który poprawi twoje tan linesy.

Seria regeneracyjna to trzy produkty do stosowania na obolałe i zmęczone nogi. Do stosowania ogólnie na nogi lub dokładnie na bolesne miejsce. Uczucie chłodu po wyścigu w upale – bezcenne. Te produkty najlepiej sprawdzą się na etapówkach, gdzie będziesz potrzebował odpoczynku i regeneracji po każdym etapie i przed kolejnym dniem wyścigowym.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Ostatnie dwa produkty to krem i balsam przeciw otarciom. Jeśli masz suchą skórę z tendencją tdo obcierania czy przetarć to produkty dla Ciebie. Warto je stosować przed wysiłkiem by ochronić wrażliwe miejsca.

Wszystkie produkty działają zgodnie z przeznaczeniem. Dla mnie największą ich zaletą jest wachlarz produktów w zależności od warunków atmosferycznych, a w przypadku ochrony czy regeneracji, na właściwą dolegliwość. Dodatkową zaletą stosowania kosmetyków na zawodach jest to, że dużo łatwiej doczyścić nogę po posmarowaniu, niż kiedy jedziemy „na sucho”.

Strona dystrybutora – www.sportsbalm.pl

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!

COMMENTS

DISQUS: 0