HomeINFORMACJE PRASOWE

[PR] Dwa piękne maratony na północno-wschodnich rubieżach Polski za nami

Cezary Zamana przyzwyczaił nas do tego, że odkrywa i przybliża zawodnikom z całego kraju miejsca wyjątkowe i jeszcze nie zdobyte. Nowe trasy, oddalone od siebie o zaledwie 60 km, a jednak zupełnie różne i dające inne doznania.

Czwartek należał do Gołdapi, zdrojowej miejscowości, gdzie w towarzystwie tężni zawodnicy wystartowali na trasę, która biegła obok jeziora Gołdap i przez las Kumiecie, po trasie znanego w całej Polsce biegu Jaćwingów. Dalej w eskorcie służb granicznych uczestnicy jechali wzdłuż pasa granicznego przy Obwodzie Kaliningradzkim. Trasa okazała się bardzo szybka. Jej trudność polegała na silnym wietrze, który mocno przeszkadzał na odkrytych szutrach, na których odbywają się często rajdy samochodowe. Nie zabrakło także mocnych podjazdów, takich jak pod Piękną Górę, gdzie niektórzy musieli zejść z rowerów, żeby dotrzeć na szczyt.

Po jednym dniu odpoczynku, zawodnicy Merida Mazovia MTB Matrathon zjechali się do Ełku. Tu pomimo, że zawody odbyły się już po raz dziewiąty, czekała mocno odświeżona trasa. Główną zmianą był kierunek startu, który umożliwił peletonowi zaprezentowanie się na głównej arterii miasta. Po rundzie honorowej zawodnicy wjechali w Ełckie Bory. To wyjątkowo stary i piękny las. Na trasie pojawiły się oczywiście podjazdy, m.in. pod znaną rowerzystom Tatarską Górę. Ostatnie 4 km maratonu to piękny finisz nad brzegiem Ełckiego Jeziora.

Po zwycięstwach w Puławach i w Nałęczowie, pierwsze miejsce na dystansie Mega w Gołdapi i w Ełku, wywalczył Grzegorz Czetyrko (KOLARZYK Cycling Team Olsztyn). Ten zawodnik w pięknym stylu zwyciężył już szósty etap w cyklu! Na dystansie Giga bez niespodzianek, na obydwu etapach wygrał dwukrotny uczestnik i medalista Igrzysk Olimpijskich Artur Korc (KROSS Centrum Rowerowe Olsztyn). Wśród Pań tak samo dwie zawodniczki triumfowały na obydwu maratonach w Gołdapi i w Ełku. Na dystansie Mega Monika Wrona (MYBIKE.PL). Na dystansie Giga Urszula Luboińska (BDC Retro MTB Team).

Kolejny etap cyklu Merida Mazovia MTB Marathon już 13 lipca na południu Polski w Skarżysku Kamiennej.

COMMENTS

DISQUS: 0