Kalendarzowy updejt – jedziemy XC!

HomeKALENDARZJBG-2

Kalendarzowy updejt – jedziemy XC!

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!

Oczywiście na horyzoncie zbliżającego się weekendu jest kilka imprez długodystansowych, ale przede wszystkim jest wiele okazji do spróbowania swoich sił w cross country.

W sobotę:

  • Puchar Polski XCO – Górale na start – Boguszów Gorce
  • Family Cup – Zgierz
  • Piekiełko Tour – Grójec
  • Mistrzostwa Wilanowa – Powsin k/Warszawy
  • Kurpiowskie Piaski – Laskowiec – Teodorowo k/Ostrołęki

W niedzielę:

  • Family Cup – Szczecin
  • Puchar Tarnowa – Tarnów
  • Mały Tour Bikerów – Gdańsk
  • Puchar Zabrza MTB – Zabrze

Jak widać z powyższej listy jest w czym wybierać i to w ramach całego kraju. Oprócz w/w rozgrywany w niedzielę jest także Puchar Czech w Kutnej Horze, na który wybiera się wielu zawodników. Wyścig ma kategorię C1, a to dla wielu z nich cenne punkty. Nasze elita z Mają Włoszczowską na czele pojedzie pewnie w Szwajcarii w kolejnej rundzie BMC Racing Cup.

me xcm profil trasy
Mistrzostwa Europy w maratonie MTB

W przeciwieństwie do ME XCO, w przypadku maratonu kwalifikacje do czempionatu zdobywa się poprzez udział i wysoką pozycję podczas którejkolwiek edycji UCI Marathon Series. Oprócz tego zgłoszenia może dokonać także narodowa federacja, czyli nasz PZKol. Na chwilę obecną nie mamy informacji kogo możemy spodziewać się na starcie. Pewniakami są na pewno zawodnicy JBG-2. Można pewnie też liczyć na zawodników z Krossa czy z Sante BSA Whistle. Wieść gminna niesie, że do Irlandii wybierają się także Aleksander Dorożała oraz Dariusz Mirosław. Na zawodników czeka 93 km trasy i 2200 m w górę. Dla kobiet przygotowany jest trochę lżejszy wariant – 75 km i 1925 m. Wyścig rozegrany zostanie w niedzielę, w sobotę na tej samej trasie rywalizować będą amatorzy.

O przebiegu rywalizacji będziemy informować na bieżąco.

profil Bytów Mini2013

A w Polsce…

Druga runda Pucharu Polski w maratonie w ramach Skandia Maraton. Na Gran Fondo do pokonania 91 km. Na krótszych dystansach odpowiednio 63 i 35 km. Andrzej Kaiser dziś na FB napisał, że trasa jest ciężka. Profil pętli mówi sam za siebie. Wychodzi na to, że ME XCM powinny być w Bytowie, a nie w Irlandii. Tyle w sobotę. Dzień później większość zawodników z licencją oraz „amatorów” pojedzie do Kargowej, gdzie będzie ściganie w ramach Kaczmarek Electric MTB. Tu tradycyjnie do podziału 5450 złotych w gotówce. Trasa na dystansie Mega ma mieć 57 km, a na Mini 31. Amatorzy rozjadą się z kolei na dwie imprezy – część pojedzie do Wyrzyska na Bike Cross Maraton – do wyboru 37 albo 67 kilometrów. Z profilu wygląda ambitnie:
gp mtb gogol mtb wyrzysk profil trasy mega
Żartem albo nieporozumieniem z kolei jest to, co przygotował dla swoich klientów Grzegorz Wajs. Na Poland Bike Marathon w podwarszawskim Nadarzynie będzie można się ścigać na płaskiej jak stół trasie o długości 23 albo 46 km. Jak pomyślę, że jeszcze 4 lata temu trasa Hobby u Cezarego Zamany miała ponad 20 km to … ręce opadają.

[fb_embed_post href=”https://www.facebook.com/photo.php?fbid=715763351824169&set=a.126653227401854.22357.124749907592186&type=1&theater/” width=”550″/]

 

Ktoś jeszcze potrzebuje wyjaśnienia dlaczego XC jest tak bardzo na propsie?

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!

COMMENTS

DISQUS: 1