HomeINFORMACJE PRASOWE

LOTTO Poland Bike Marathon: Książęcy Gród zdobyty. Płock na piątkę z plusem!

„Piątka z plusem” dla Płocka! Książęcy Gród ponownie oczarował miłośników dwóch kółek. W historycznej stolicy Mazowsza odbył się piąty etap LOTTO Poland Bike Marathon, tegorocznego cyklu wyścigów amatorów na rowerach górskich. Kolorowy peleton Poland Bike, prowadzony przez Grzegorza Wajsa, zawitał do Płocka piąty raz z rzędu. Start i meta wyścigów, tak jak przed rokiem, znajdowały się na zabytkowym Starym Rynku. Dopisała pogoda oraz frekwencja. Na niezwykle atrakcyjnej trasie, uznawanej za jedną z najpiękniejszych na Mazowszu, ścigało się aż 700 osób.

Rywalizację na najdłuższej trasie MAX (51 km) wygrał Michał Przybytek (Renault Eco2 Team), który wyprzedził Pawła Niechwiedowicza (BLU Cersanit Team Refleks) i Arkadiusza Jusińskiego (Renault Eco2 Team). Wśród kobiet zwyciężyła Katarzyna Różycka (Rozycky Team), przed Katarzyną Pakulską (SK Bank Team) i Agnieszką Tkaczyk z Warszawy.

Na dystansie MINI (32 km) triumfował Paweł Pięta (Orbea Racing Team), wyprzedzając Tomasza Jurkowskiego z Warszawy i Kamila Kuszmidra (AGR Płońsk). W gronie kobiet najszybsza okazała się mistrzyni świata w rowerowej jeździe na orientację Anna Kamińska (OLSH Team). Za nią finiszowały Ewa Duda (Świat Rowerów Raleigh Team) i Katarzyna Skura (Kolarski.eu Team).

Na trasie FAN (10 km) uczniowie i uczennice szkół podstawowych ścigali się w otwartych mistrzostwach Płocka w kolarstwie górskim. Wśród chłopców zwyciężył Mateusz Jakubiuk z Międzyrzeca Podlaskiego, przed Kacprem Szabłowskim (KK24h/BDC NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki) i Michałem Lachowiczem (Warszawski Klub Kolarski). Rywalizację dziewcząt wygrała Oliwia Majewska (BDC NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki), przed Aleksandrą Lach (UKK Huragan Wołomin) i Oliwią Ołdak (RKS Family Active). Swoje wyścigi mieli też najmłodsi. W Mini Crossie na Starym Rynku w Płocku jeździły dzieci w wieku 2-4 i 5-6 lat.

W rywalizacji drużynowej triumfował TRW Cloudware Team, przed BLU Cersanit Team Refleks i SK Bank Team. Klasyfikację rodzinną wygrali Lachowie, przed Kowalskimi i Różyckimi. W punktacji Omnium Poland Bike prowadzenie wśród mężczyzn zachował Kamil Kuszmider (AGR Płońsk), a w gronie kobiet nową liderką została Sława Staszczak z Kwiatkówka.

V etap LOTTO Poland Bike Marathon 2014 został zorganizowany we współpracy z Urzędem Miasta Płocka, a uczestników zawodów dopingowali prezydent Płocka Andrzej Nowakowski i jego zastępca Roman Siemiątkowski.

Kolejne kolarskie emocje już w niedzielę, 15 czerwca w Gminie Nadarzyn, gdzie odbędzie się VI etap LOTTO Poland Bike Marathon 2014. Start i meta wyścigów znajdą się w Parku Pałacowym w Młochowie.

Więcej na www.polandbike.pl i www.facebook.com/Poland.Bike.Marathon

COMMENTS

DISQUS: 0