Kalendarzowy updejt – będą medale?

HomeKALENDARZ

Kalendarzowy updejt – będą medale?

Mistrzostwa Europy w kolarstwie górskim

To bez dwóch zdań najważniejsza impreza zbliżającego się weekendu. Najważniejsze wyścigi oczywiście w sobotę (juniorzy oraz U23) i niedzielę (elita). Wcześniej jednak, jak na imprezę mistrzowską przystało sztafeta, która rozegrana zostanie w piątek o 16.00. Dodatkowo jeszcze dzień wcześniej, w czwartek o 16.00, eliminator – coraz głośniej mówi się, że wyścig w tej formule jest już skończony i kwestią czasu jest wycofanie go przez UCI z programu.

st wendel trasa mistrzostw europy 2014

Trasa w St. Wendel jeszcze przed rozegraniem zawodów została ochrzczona wyścigiem przez pole. Trudno się dziwić tej opinii jeśli spojrzy się na zdjęcia, które przewijają się na prywatnych profilach zawodników.

st wendel profil trasy mistrzostw europy 2014

Z drugiej strony jak spojrzeć na profil trasy, to wstydu nie ma. Runda ma ponad 7 km i prawie 300 metrów w górę.

Niestety nie jest planowana relacja wideo, więc zdani będziemy na doniesienia „z polskiego obozu”. W wyścigach juniorów i U23 wszystko się może zdarzyć. Obsada juniorów będzie bardzo liczna, bo oprócz kadry jedzie cały skład KKW Jama Wałbrzych. Duże nadzieje wszyscy chyba wiążą z naszymi reprezentantami U23 – zarówno Monika Żur, jak i Bartłomiej Wawak przy odrobinie szczęścia mogą walczyć pozycje medalowe. To samo tyczy się też wyścigu elity kobiet – Maja Włoszczowska z wyścigu na wyścig jedzie coraz lepiej. Oprócz niej także Katarzyna Solus Miśkowicz oraz Anna Szafraniec. Jak to mawiają „wszystko się może zdarzyć”. W wyścigu elity mężczyzn Marek Konwa – duża niewiadoma, zważywszy na ostatnie wyniki.

Nasze patronaty

Na początek tradycyjnie nasze patronaty medialne. Na ścianie wschodniej „weekend w siodle”. W ramach Maratonów Kresowych w sobotę w Czarnej Białostockiej zostanie rozegrana terenowa ITT (15 km). Jak na FB pisze Adam Ptasiński:

Tych co oczekują „zamanowskiej” szybkiej jazdy ITT po szerokich szutrach i ścieżkach rowerowych z prędkością średnią ponad 30 km/h czeka zaskoczenie Pierwsze 10 km będzie techniczne, prawdziwie leśne i bardzo urokliwe Taka prawdziwa, urozmaicona, terenowa jazda na czas.

W niedzielę z kolei regularny maraton, też w okolicach Białegostoku – tym razem w Sokółce. Do wyboru tradycyjnie trzy dystanse Mini (8 km), Półmaraton (33 km / 300 m) i Maraton (63 km / 600 m). Przewyższenia niebagatelne jak na te rejony Polski.

Na południu z kolei trzeci drugi etap Cyklokarpat w Strzyżowie. Do wyboru także trzy dystanse, ale trzeba pamiętać, że to są góry. Dlatego Hobby jest tylko z nazwy najprostszym dystansem – 19,3 km / 495 m. Oprócz najkrótszego dystansu także Mega (54,5 / 1656 m) i Giga (61 km / 2163 m). Pięć bufetów na najdłuższym dystansie dobrze wróży, zwłaszcza jeśli będzie tak gorąco jak zapowiadają synowie optyków.

XCO

Zbliżający się weekend to kolejna edycja Family Cup. Tym razem w sobotę Skrabieszowice. Cykl bardzo nierówny, ale ostatni komentarz postartowy pokazał, że są tam także perełki – zwłaszcza jeśli chodzi o trasy. Podobnie zróżnicowany poziom ma cykl GP MTB Silesia, który w najbliższą niedzielę rozegra kolejny etap w Żorach.

XCE

Jak już wcześniej pisałem, eliminator a dokładniej jego przyszłość stoi pod znakiem zapytania, ale zdaje się, że formuła, którą przyjęli organizatorzy Małopolskich Sprintów Rowerowych może się przyjąć. Organizowanie zawodów zawsze na starym mieście, czy w centrum miast. W najbliższą niedzielę będzie ściganie w miejscowości Pustków Osiedle

XCM

Pomijając bliskie naszemu sercu Cyklokarpaty i Kresowe, ciekawej rywalizacji należy spodziewać się w sobotę w Wiśle, gdzie zjadą zapewne zawodnicy z licencjami. Tu też trzy dystanse – 22, 41 i 61 km. Z czego na królewskim dystanse Giga tylko 2700 m w górę.

Cezary Zamana zaprasza na kolarski weekend do Puław i Nałęczowa.

Legia MTB Maraton zaprasza do Naruszewa.

GRAWITACJA

Downhill, zjazdy to trochę nie nasza bajka, ale nie można przejść obojętnie wobec faktu, że w najbliższy weekend odbędzie się kolejna edycja Joy Ride Festival. Muzyka, zawody, targi, ludzie – pełna zajawka. Tradycyjnie w Kluszkowcach.

COMMENTS

DISQUS: 0