Wyniki – 17 – 18 maja 2014

HomeSportWyniki

Wyniki – 17 – 18 maja 2014

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!

Bundesliga MTB – BiketheRock – Heubach

Król Julian (Julien Absalon) po raz kolejny pokazał, że jego dotychczasowe zwycięstwa w tym roku to nie jest przypadek. Wyrównany poziom wyścigu mężczyzn wróży emocjonującą rywalizację w najbliższy weekend w Nowym Mieście.

bundesliga mtb wyniki m

W wyścigu kobiet równie wyrównany poziom. Triumfowała Dunka Annika Langvad, a nasza reprezentantka Maja Włoszczowska (Liv PRO XC) zajęła dobre 5 miejsce notując niespełna 3 minuty straty.

bundesliga m

MTB Alpago Trophy

We włoskim D’Alpago start testowy odbyła przygotowująca się do ME kadra MTB. Katarzyna Solus Miśkowicz wygrała, a Paula Gorycka zajęła 4 miejsce. Wyścigu niestety nie ukończyła Aleksandra Dawidowicz. W wyścigu U23 startował Piotr Konwa, który zajął 6 miejsce.

mtb alpago wyniki

anna szafraniec kross racing team puchar czech bedrichov

Puchar Czech – Bedřichov

Tradycyjnie już z braku (jakichkolwiek, a nie tylko dobrych) wyścigów XC w Polsce nasi zawodnicy pojechali na południe. Licznie wystartowali w drugiej rundzie Pucharu Czech. Tak jak licznie wystartowali, tak samo licznie obstawili podium. Anna Szafraniec (Kross Racing Team) wygrała wyścig elity kobiet. Marceli Bogusławski (Integral Collections) zajął trzecie miejsce w wyścigów juniorów, a Filip Helta (KKW Jama Wałbrzych) zajął 13 miejsce. Wyścigu nie ukończył Łukasz Winiarski (KKW Jama Wałbrzych). W wyścigu juniorek drugie miejsce zajęła Marlena Droździok (Bioam). W wyścigu elity mężczyzn na 11 miejscu zameldował się Mariusz Kowal (JBG2).

pohar czech m elita

pohar czech k elitapohar czech k juniorki pohar czech k juniorzy

La Rioja

W hiszpańskim rejonie winiarskim La Rioja w wyścigu etapowym udział wzięła ekipa JBG-2. Ostatecznie w generalce najwyżej notowany został Piotr Brzózka – 8 miejsce. Wygrał Carlos Coloma Nicolas (MMR Bikes).

larioja elita m wyniki

AMPy – Jelenia Góra

W Polsce emocje w błocie w Jeleniej Górze – w Akademickich Mistrzostwach Polski złudzeń nie pozostawił Marek Konwa, a w wyścigu kobiet z bezpieczną przewagą do mety najszybciej dojechała Sabina Zamroźniak.

ampy wyniki k elita ampy wyniki m elita

Verus K-SSSE – Cybinka

Jak co roku bardzo mocne ściganie było w Cybince na Verus K-SSSE, gdzie wysoką formę pokazał Bartosz Banach (Hotel Cztery Brzozy Aptekagemini.pl).

verus kssse wyniki k giga verus kssse wyniki m giga

DT4YOU Oborniki

Cześć zachodniej Polski pojechała do Cybinki, część do Oborników. W tych drugich triumfował Aleksander Dorożała (Airbike.pl Merx).

dt4you oborniki mega m elita wyniki

Kaczmarek Electric – Sulechów

W podobnym składzie co w Cybince ścigali się zawodnicy w Sulechowie. Tu też najszybszy był Bartosz Banach (Hotel Cztery Brzozy Aptekagemini.pl).

kaczmarek k mega elita kaczmarek m mega elita

Mazovia – Piaseczno

Amatorskie ściganie w błocie odbyło się z kolei w Piasecznie. Na dystansie Giga najszybsi byli Paweł Baranek (Airbike.pl Rocky Mountain) oraz Urszula Luboińska (BDC Retro).

mazovia giga k mazovia giga m

Na Mega triumfował Tomasz Majewski (BDC Retro) oraz Justyna Zawistowska (BDC Retro). Prawdziwymi zwycięzcami ścigania w błocie były jednak serwisy rowerowe – ponad tysiąc rowerów do remontu!

mazovia mega k mazovia mega m

Liga Północy – Jaromierz

Na północy Polski, w Jaromierzu wystartowała Liga Północy. Pierwszy rok jest trudny, ale kibicujemy ekipie, żeby na stałe wpisała swoje imprezy w krajowy kalendarz MTB. W pierwszej edycji triumfował Dariusz Derheld (Trek Gdynia).

liga północy wyniki m mega

Family Cup – Olkusz

Jak znajdziemy wyniki to się tu pojawią…

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!

COMMENTS

DISQUS: 0