Trasa Skandia Maraton w Bukowinie Tatrzańskiej

HomeSportZapowiedzi

Trasa Skandia Maraton w Bukowinie Tatrzańskiej

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!

Po kilku latach powielania tych samych lokalizacji i tras w tym roku na Skandia Maraton powiew świeżości czyli Bukowina Tatrzańska. To co możemy przeczytać w opisie strony:

Trasa usytuowana na rundzie 20-sto kilometrowej powtarzanej 1,2 i 3 x w zależności od dystansu. Wyjątkowo trudna w porównaniu z dotychczasowymi edycjami SMLT. Dystans MINI z wieloma podjazdami i zjazdami miejscami bardzo trudny technicznie. Dodatkowym utrudnieniem są kamienie i korzenie na trasie. Zaleca się szczególną ostrożność przy zjazdach, jako że należą do szybkich i przy drogach mogą występować strome zbocza. Dodatkowym utrudnieniem na trasie może być błoto występujące podczas opadów deszczu.
skandia maraton lang team bukowina bukovina profil trasy

Dla przeciętnego uczestnika Skandii może to być nie tylko wyzwanie, ale i szok, że trasa maratonu MTB może tak wyglądać. Z opisu wynika, że nie będzie tylko szerokich szutrów oraz jazdy na kole, ale także single, korzenie czy kamienie. Na najdłuższym dystansie do pokonania będzie 64 km, a w pionie 1800 metrów. Do „pure MTB” jeszcze trochę brakuje, ale nie ma co ukrywać – jest pewien postęp, a trasa dokona konkretnej selekcji. No i w końcu trasa godna nazwy Puchar Polski w maratonie MTB!

skandia maraton lang team bukowina bukovina mapa trasy

Etap w Bukowinie Tatrzańskiej odbędzie się 28 czerwca. Wcześniej jeszcze dwie edycje – Kraków 31 maja oraz Bytów 14 czerwca.

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!

COMMENTS

DISQUS: 1