Wyniki – 1 – 4 maja 2014

HomeSportWyniki

Wyniki – 1 – 4 maja 2014

 

Pro ściganie

Nad Wisłą mamy kilka ekip i kilkunastu naprawdę ambitnych zawodników, którzy mają odpowiednie zaplecze by nie tylko ścigać się na arenie międzynarodowej oraz przede wszystkim walczyć o najwyższe pozycje.

W miniony długi weekend zasadność obecności na tej wirtualnej liście potwierdziło szereg zawodników. Największym sukcesem ostatnich dni jest bez wątpienia zwycięstwo Michaliny Ziółkowskiej (Kross Racing Team) w wyścigu Roc des Adrennes z cyklu UCI Marathon Series w Belgii. Na starcie wyścigu mężczyzn stanęli Bartosz Banach oraz Krzysztof Krzywy (obaj Hotel Cztery Brzozy), którzy rywalizację zakończyli odpowiednio na dwunastym i trzydziestym ósmym miejscu.

ChronoRace   Electronic Timing   Chronométrage électronique et service de traitement de données

Trzymając się maratonów warto odnotować start ekipy JBG-2 w Pucharze Czech. Po pierwsze do gry wrócił Piotr Brzózka, który ukończył wyścig na 12 miejscu. Przed nim, bo na 7. pozycji zameldował się Barłomiej Wawak. Pozostali zawodnicy JBG-2 dojechali na miejscach 13 – Mariusz Kowal, 17 – Patryk Piasecki oraz 20 – Tomasz Drożdż. Warto też odnotować drugie miejsce Jacka Brzózki w Mastersach. W tym samym wyścigu wzięli także udział zawodnicy Twomark Specialized. Katarzyna Galewicz przekroczyła metę jako 7. wśród Pań. Wyścig mężczyzn Mirosław Borycki ukończył na 76 miejscu.

Sportsoft   Author ŠELA Marathon   SportSoft   race results   year 2014

W związku z odwołanym Pucharem Polski w Kielcach polscy zawodnicy rozjechali się w poszukiwaniu alternatywy. Znakomita większość z nich wzięła udział w Pucharze Słowacji. Ze świetnej strony pokazali się juniorzy, a zwłaszcza Jakub Zamroźniak (KCP Elzat Regamet)

www.cyklistikaszc.sk data vysledky 20140504_sp_xco.pdf

W juniorkach po raz kolejny moc pokazała Gabriela Wojtyła (Goodman Zator):

www.cyklistikaszc.sk data vysledky 20140504_sp_xco.pdf(1)

W połączonym wyścigu elity kobiet i U23 bardzo dobrze zaprezentowała się Sabina Zamroźniak (KCP Elzat Regamet), Stefania Staszel (Sante BSA Whistle) oraz Dobora Jaworska (UKS Podwilk).www.cyklistikaszc.sk data vysledky 20140504_sp_xco.pdf(2)

Z kolei w wyścigu łączonym elity i U23 mężczyzn swoje pięć minut mieli Bogdan Czarnota (Kross Racing Team) oraz Mateusz Zoń (Sante BSA Whistle):www.cyklistikaszc.sk data vysledky 20140504_sp_xco.pdf(3)

Drugi wyścig XCO, który upatrzyli sobie nasi zawodnicy to Puchar Pragi. Największym sukcesem w tych zawodach może pochwalić się Aleksandra Podgórska (Sante BSA Whistle), która w łączonym wyścigu elity i U23 zajęła drugie miejsce.prahamtb.cz wp content uploads 2013 03 Výsledky 3 kolo_Kbely_Pražský MTB pohár 2014.pdf(2)

W wyścigu łączonym elity i U23 mężczyzn najlepszy wynik uzyskał Karol Michalski (Trainwithwatts.com). Na dalszych miejscach uplasowali się zawodnicy KTM Złoty Stok, Mitotuyo Dema PWR oraz Sante BSA Team:

prahamtb.cz wp content uploads 2013 03 Výsledky 3 kolo_Kbely_Pražský MTB pohár 2014.pdf(1)

Ostatnim polskim akcentem na wyścigach za granicą jest obecność Pauli Goryckiej (4F Racing Team) na Ötztaler Mountainbike Festival w Austrii. Startu tego nie może zaliczyć do udanych. Zajęła 16 i odnotowała ponad 15 minut straty to prezentującej w tym roku wysokiej formy weteranki kolarstwa górskiego, Norweżki Gunn Rity Dahle Flesja (Multivan Merida).

Amatorskie ściganie

Maratony Kresowe – Wasilków

Amatorzy w miniony, długi weekend mieli dużo propozycji do ścigania. Kilku osobom udało zaliczyć się po dwa, a nawet trzy starty. Na otwarcie majówki było otwarcie Maratonów Kresowych w Wasilkowie.

Dystans Maraton:

Maratony Kresowe 2014   „Pasja – Varžybos – -----a” – Kresowe MTB w najpiękniejszych okolicznościach przyrody(2)Maratony Kresowe 2014   „Pasja – Varžybos – -----a” – Kresowe MTB w najpiękniejszych okolicznościach przyrody(1)

Dystans Półmaraton:

Maratony Kresowe 2014   „Pasja – Varžybos – -----a” – Kresowe MTB w najpiękniejszych okolicznościach przyrody(3) Maratony Kresowe 2014   „Pasja – Varžybos – -----a” – Kresowe MTB w najpiękniejszych okolicznościach przyrody(4)

I Śrem Maraton

Pierwszego maja na polskiej mapie amatorskiego xcm zadebiutował Śrem:

Na dystansie Mega najszybsi byli Michał Górniak (Duda Cars Rybczyński MTB Team) oraz Anna Wysokińska (Northec Bike Team).

www.protimer.pl bio export results_online 51 342 www.protimer.pl bio export results_online 51 349

XCE – Eliminatory

Niedzielne maratony zostały poprzedzone eliminatorami w sobotę. W Krynicy oraz Połczynie Zdroju zameldowała się dość mocna „lokalna” stawka. W Małopolskich Sprintach Rowerowych najszybszy był Adrian Rzeszutko (Cannondale Pro Rider). Z kolei w Połycznie Zdroju triumfował Kacper Szczepaniak (Agrochest Team).

sprintyrowerowe.pl wp content uploads 2014 05 KRYNICA ZDRÓJ WYNIKI MĘŻCZYŹNI 03.05.14.pdf

Bike Cross Maraton – Gogol MTB – Połczyn Zdrój

Niedziela to z kolei ściganie w trzech rejonach Polski. Drugi dzień zawodów w Połczynie Zdroju czyli drugi etap BikeCross Maraton Wielkopolska (Gogol MTB), gdzie na dystansie Mega po raz kolejny (który to już?) moc pokazał Andrzej Kaiser, który linię mety przekroczył prawie 12 minut przed kolejnymi zawodnikami – braćmi Sebastianem i Sylwestrem Swat. Ponad godzinę więcej na pokonanie tej samej trasy potrzebowała najszybsza tego dnia Marta Gogolewska (Gogol MTB Team):

www.domtel sport.pl insidethecode files 4476 pl.pdf

Cyklokarpaty – Przemyśl

Weekend majowy to także otwarcie w południowo wschodniej Polsce, gdzie w końcu ruszyły Cyklokarpaty. Z pierwszy relacji wynika, że inauguracyjna edycja w Przemyślu się udała i wszystko zagrało.

Na dystansie Giga najszybszy był Dominik Grządziel (DSR – Author), który samotnie dotarł na metę. Tylko jedna kobieta zdecydowała się na start na najdłuższym dystansie – Ukrainka Krystyna Konvisarova (Bicycle sport touristic Lviv).

przemyśl cyklokarpaty wyniki giga

Na dystansie Mega triumfowali Piotr Sajdak (KrynicaSKI UKS PG Wojnicz) oraz Aneta Imielska (Mitsubishi Materials MTB Team):
przemyśl cyklokarpaty wyniki mega m

przemyśl cyklokarpaty wyniki mega k

ŚLR – MTB Cross Maraton – Sandomierz

Sandomierz już chyba na stałe wpisał się w kalendarz ŚLR. Ma swoich fanów, ale i swoich przeciwników. Trasa charakterem odbiega trochę od tego, do czego wszystkich przyzwyczaiła ekipa Maziego. Nie mniej jednak i także „pośród sadów” też można się solidnie zmęczyć.

Na dystansie Master najszybsi byli Piotr Truszczyński (Komobike Scott) oraz Ewa Karchniwy (SCS OSOZ RACING TEAM):

www.mtbcrossmaraton.pl images upload files sandomierz_master.pdf

Na dystansie FAN gościnnie pierwszy metę przejechał Maciej Jeziorski (Sante BSA Whistle) przed Tomaszem Dygaczem (Cyclo Trener Team). Najszybszą zawodniczką na tym dystansie była Karolina Kozela (GREENDIET MTB TEAM):

www.mtbcrossmaraton.pl images upload files sandomierz_fan.pdf

Mazovia MTB – Toruń

Po raz kolejny mazowiecki cykl zawitał do Torunia, gdzie start i meta była zlokalizowana na torze żużlowym.

Na Giga najszybsi byli Michał Przybytek (Renault Eco2 Team) oraz Urszula Luboińska (BDC Retro MTB Team):

Merida Mazovia MTB Marathon(3) Merida Mazovia MTB Marathon(4)

Na Mega triumfowali Grzegorz Czetyrko (Kolarzyk Cycling Team Olsztyn) oraz wracająca na szczyt Olga Niewiarowska (Trek Gdynia).

Merida Mazovia MTB Marathon(6) Merida Mazovia MTB Marathon(8)

COMMENTS

DISQUS: 0