Kalendarzowy updejt – majófffka

HomeKALENDARZ

Kalendarzowy updejt – majófffka

Długi weekend (jak ktoś go ma) to idealna opcja, żeby pokręcić trochę więcej niż zwykle. Jeśli wybrałeś wersję wielodniową, to pewnie masz już zaklepaną miejscówkę albo założyłeś, że każdego dnia po prostu wystartujesz z domu i pojedziesz „przed siebie”. Jeśli jednak masz w planach starty, to jest tego trochę, i to w sumie prawie w całym kraju. W majówkę ruszają ostatnie dwa cykle. Wszysycy pozostali już nawet od marca działają.

Cyklokarpaty – Przemyśl

W tym roku inauguracja Cyklokarpat będzie częścią dużego rowerowego eventu – Bike Town Przemyśl, gdzie obok maratonu zostaną rozegrane także zawody w dircie, downtown czy bmx. Generalnie dużo się będzie działo. Wróćmy jednak do maratonu – Cyklokarpaty to obok Bike Maratonu, MTB Marathonu i ŚLR jeden z najbardziej górzystych cykli. Na otwarcie będzie w miarę lekko. Do wyboru tradycyjnie trzy dystanse Hobby – 27 km / 515 m, Mega 42 km / 963 m oraz 79 km / 1814 m na Giga.

Maratony Kresowe – Wasilków

W ramach pierwszomajowego pochodu kolarski peleton rozpocznie ściganie w ramach Maratonów Kresowych. Pierwsza edycja z 13 kwietnia została przesunięta na wrzesień. W efekcie „wszystko się zacznie” w Wasilkowie. Zapowiada się bardzo interwałowa trasa. Na dystansie Maraton do pokonania 60 km i ponad 600 metrów w pionie. Na dystansie Półmaratonu jak nazwa wskazuje „połówka” czyli 30 km i ponad 300 metrów. Co ważne – na Kresowych nie ma rund! Wybierasz dłuższy dystans – jedziesz po prostu dalej, a nie kręcisz kółek. Dla mniej zaawansowanych oraz najmłodszych dwa wyścigi – Mini na dystansie 8,5 km oraz Mikro dla naj najmłodszych – czyli rywalizacja na wszystkim co ma kółka na dystansie 200 metrów. Od tego roku rozszerzone zostały kategorie wiekowe na Kresowych. W efekcie na każdej edycji na podium stanie około stu osób. Oprócz elektronicznego pomiaru czasu organizatorzy namawiają do korzystania z Enddomondo, gdzie po zapisaniu się do wyścigu będzie można śledzić wirtualny wyścig.
(Maratony Kresowe są wpisane do kalendarza OZKol).

WAŻNE!!!

Powyższe imprezy mają swoje pierwsze edycje w nadchodzący weekend. Warto pamiętać o dopełnieniu wszystkich formalności wcześniej oraz o przyjechaniu do miasteczka zawodów odpowiednio wcześniej.

W majówkę swoje kolejne edycje mają:

  • Bike Cross Maraton – Połczyn Zdrój – Gogol MTB – 4 maja
  • MTB Cross Maraton – ŚLR – Sandomierz – 4 maja
  • Merida Mazvia MTB – Toruń – 4 maja

Na maratonowej mapie debiutuje Śrem MTB Maraton:

[fb_embed_post href=”https://www.facebook.com/photo.php?fbid=740528602664126&set=a.710279335689053.1073741828.710273699022950&type=1&theater/” width=”550″/]

XCO

W temacie cross country jest tak jak zwykle czyli słabo. Po odwołaniu w ostatniej chwili Pucharu Polski w Kielcach pojawiła się inicjatywa pod nazwą Kryzysowa Ustawka. Inicjatorem jest Przemek Gierczak z LUKS Sławno. Więcej na FB.

Oprócz w/w inicjatywy w trakcie majówki odbędą się dwie edycje Family Cup – w Sorkwitach oraz Szelmencie.

XCE

Wyścigi eliminacyjne w mieście, to dość tania i relatywnie widowiskowa forma zawodów i jednocześnie promocja kolarstwa górskiego. W trakcie majówki w sobotę w Połczyn Zdroju będzie XCE. Także w sobotę z kolei startują Małopolskie Sprinty – pierwsza edycja w Krynicy Zdrój. Więcej info na stronie internetowej.

COMMENTS

DISQUS: 2