Komentarze postartowe 17/2014 – Sante BSA Whistle na Pucharze Czech

HomeSportKomentarze

Komentarze postartowe 17/2014 – Sante BSA Whistle na Pucharze Czech

Aleksandra Podgórska:

I edycja Pucharu Czech w Teplicach zgromadziła na starcie bardzo dużo zawodników w tym także dużą grupę z Polski. Wyścig był 1 kategorii w UCI. Trasę znałam z tamtego roku. Do przejechania było 6 okrążeń. Po dość kiepskim starcie przez większość pierwszego okrążenia musiałam przebijać się do przodu. Resztę wyścigu jechałam w miarę równo cały czas kontrolując sytuacje. Na mecie zameldowałam się na 3 miejscu w kategorii U23.

Stefania Staszel:

Tegoroczne święta spędziłam dość nietypowo, bo startując w I edycji Pucharu Czech w Teplicach. Już dzień przed wyścigiem zapowiadała się ciekawą rywalizacja, organizatorzy przygotowali doskonałą, techniczną trasę a listy startowe wskazywały dużą frekwencję zawodników. Gdy w sobotę stanęłam na linii startu moje oczekiwania się potwierdziły, ponieważ obok mnie stało bardzo dużo dziewczyn, a co ważniejsze, światowego poziomu. Wiedziałam, że muszę dać z siebie wszystko by móc podjąć walkę. Tak też się stało. Rywalki nadały szybkie tempo i utrzymywały je do końca. Początkowo trzymałam swój rytm ponieważ wiedziałam, że mamy do przejechania 6 rund. Na 3 pętli, gdy czułam się dobrze zaczęłam przyspieszać i wyprzedzać zawodniczki jadące przede mną. Wyścig był bardzo ciężki, jednakże udało mi się wywalczyć 4 miejsce w kategorii U23.

Maciej Jeziorski:

Zawody wyjątkowo nieudane. Przez cały wyścig czułem się fatalnie. Sędziowie skrócili mi cierpienie i zdjęli na 2 okrążenia do końca… Ostatecznie zająłem 36 miejsce (15 u 23). Zdecydowanie poniżej moich oczekiwań. Myślę, że główną przyczyną mojej słabej dyspozycji był brak wykonania odpowiedniego treningu dzień przed zawodami. Nie przewidziałem tego, że będziemy jechać do Teplic ponad 12h… Do hotelu zajechaliśmy późnym wieczorem, więc już nie miałem szans na wprowadzenie się na trasie. Następnym razem postaram się lepiej to wszystko zaplanować… Teraz trochę więcej potrenuję w domu, a najbliższy start 3.05 na Pucharze Polski XC w Kielcach.
Więcej szczegółów na blogu – maciekjeziorski.blogspot.com. Zapraszam :)

Olaf Małek:

Puchar Czech odbywający się w Teplicach był moim pierwszym startem w sezonie. Niestety nie był to dla mnie udany wyścig. Start z ostatniej linii, a tuż po starcie defekt napędu pozbawił mnie około 40 sekund przy tempie jakie narzuciła czołówka. Był to czas nie do odrobienia. Do tego trzy dni przed wyścigiem złapało mnie przeziębienie. Wydawało się na objeździe trasy dzień wcześniej, że odpuściło. Niestety w dniu wyścigu odezwało się z podwójną siłą. 72 miejsca w Elicie i 34 w U23 nie jest zadowalające.

COMMENTS

DISQUS: 0