Komentarze postartowe 31(1)/2014 – Puchar Portugalii

HomeSportKomentarze

Paula Gorycka – 4F Racing Team:

Wyścig w Portugalii był dla mnie kolejnym startem kontrolnym w przygotowaniach przed główną częścią sezonu. Miał pokazać czy praca, jaką do tej pory wykonałam na zgrupowaniu w Sierra Nevada daje odpowiednie efekty. Cieszę się ze zwycięstwa, które odniosłam mimo choroby, z którą walczę od kilku dni, ale też z możliwości treningu technicznego, jaką zapewniła nam aura pogodowa – było zimno i ciągle padał deszcz. No i fajnie, że razem z Moniką Żur zrealizowałyśmy założenia nakreślone przez trenera Andrzeja Piątka – 4F Racing Team zajął dwa pierwsze miejsca w elicie i pierwsze w U-23. Teraz kontynuuję treningi na zgrupowaniu.

paula gorycka monika żur 4f racing team puchar portugalii 2
Monika Żur – 4F Racing Team:

Puchar Portugalii, w którym wystartowałam w niedzielę był moim drugim startem kontrolnym w tym sezonie. Deszcz w dniu zawodów nieco urozmaicił trasę i tak już ciekawą, ze względu na liczne sekcje techniczne i zakręty. W połowie pierwszej rundy zostałyśmy z Paulą na prowadzeniu i to między sobą rozegrałyśmy wyścig. Zajęłam drugie miejsce ze stratą 50 sekund, jednocześnie wygrywając w kategorii młodzieżowej.