ABR: duet Brzózka / Wawak wśród faworytów!

HomeZapowiedziJBG-2

ABR: duet Brzózka / Wawak wśród faworytów!

W poniedziałek zamknięte zostaną zapisy na tegoroczną edycję Andalucia Bike Race. Limit to 800 zawodników czyli 400 drużyn. Przed weekendem liczba potwierdzonych rejestracji przekroczyła 700. To cieszy, bo obok prawdziwego cross country etapówki to jedna z najcięższych odmian kolarstwa górskiego. Zaplanowane na początek sezonu Andalucia Bike Race oraz Cape Epic to dla wielu zawodników bardzo dobra forma przetarcia.

W tym roku w ABR wystartują zawodnicy z 24 krajów. Będą także zawodnicy z Polski, i co ważniejsze nasi rodacy są wymieniani pośród faworytów. Ale po kolei:

  • podczas nieobecności Albana Lakaty – Krystian Hynek (zwycięzca w 2011) pojedzie w parze z Robertem Mennenem (zwycięzca z 2012) – obaj w barwach Topeak-Ergon;
  • Germans Jochen Käss i Markus Kaufmann(Centurion-Vaude) zajęli w zeszłym roku drugie miejsce. W tym roku też zamierzają powalczyć, podobnie jak ich koledzy z drużyny – Hannes Genze (2. miejsce w 2012) i Daniel Geismayr(debiutant);
  • na ABR zadebiutują w tym roku Mathias Flückiger i Matthias Stiernemann;
  • kandydatami do najwyższego stopnia podium są także Polacy – Adrian Brzózka (8. miejsce w 2013) i Bartłomiej Wawak. JBG2 wystawi jeszcze jeden skład.

Na starcie mają pojawić się także zawodnicy Kross Racing Team.

Do startu zostały niespełna dwa tygodnie :)

COMMENTS

DISQUS: 0