MacTronic Scream Dual Lens, 500 lm

HomeSprzętOpinie

MacTronic Scream Dual Lens, 500 lm

Firma MacTronic spadła mi z testem tej lampy, niczym gwiazdka z nieba :) Spora część mojej drogi do pracy wiedzie przez ścieżkę, co prawda asfaltową, ale nie oświetloną i w lesie! Jakby nie patrzeć to lampa przeznaczona na nocne eskapady więc grudzień i początek stycznia okazały się być idealnym czasem do sprawdzenia jej mocy.

Moc lampy robi naprawdę spore wrażenie. Ale może zanim zacznę pisać co sam, o tym sądzę to kilka cyferek od producenta:

Moc światła: 500 lm
Tryby pracy: 100%, 50%, 10%, SOS, Strobo
Waga: 110 g
Wodoodporność: IP65
Wymiary: 115 x 36/27,5 mm
Zasilanie: 3 x AAA
Źródło światła: CREE XR-E R3 LED

Dla jasności, wcześniej najmocniejszą lampkę jakiej musiałem używać (warunki miejskie) była Sigma quadro led. Kiedy zobaczyłem, że lampa może mi zapewnić w zupełnej ciemności widoczność do 25-30m to byłem w lekkim szoku.

829184152190004mactronic_szwed_foto_kamilczaja.com

Moc światła pozwoliła mi bez wytężania wzroku jechać nawet po godzinie 20 przez las z bardzo dobrą widocznością. Co jest jeszcze bardziej ważne – kierowcy jadący z naprzeciwka widzieli mnie też dużo wcześniej niż w przypadku normalnej lampy.

Dla podkreślenia mocy pokazujemy filmik znaleziony w sieci. (nasze materiały foto, pokażemy Wam jak karta pamięci się odmrozi ;) )

Jedyna wada tej lampy to spory pobór mocy, który w połączeniu z temperaturami w jakich ją testowałem, sprawił że musiałem 2 razy wymienić baterie (jazda z mocą 100%). Oczywiście przy stałym użytkowaniu ten problem można rozwiązać kupując akumulatorki. Lampa zrobiła na mnie kolosalne wrażenie. Od teraz na pewno będzie stanowiła podstawę mojego wyposażenia na miesiące jesienno – zimowe.

COMMENTS

DISQUS: 1