Prezentacja zawodników BCTR – Juniorzy

HomeRóżności

Prezentacja zawodników BCTR – Juniorzy

W sezonie 2014 BLU Cersanit Team Refleks to nie tylko doświadczeniu i utytułowani zawodnicy – to także „młode wilczki” które szukają swojej drogi, zdobywają doświadczenie i chcą podnosić swój poziom sportowy w nowej drużynie. Połączenie doświadczenia z zapałem młodych ma stworzyć w szeregach BCTR mieszankę… wybuchową :)

DSC06113Niewątpliwie najbardziej utytułowanym juniorem w BLU Cersanit Team Refleks będzie w nadchodzącym sezonie Ernest Greś. Zawodnik ten jest wychowankiem klubu kolarskiego Sokół z Sokółki, miasta które ma długie, kolarskie tradycje, a na trening po okolicznych drogach można się wybrać z którymś z zawodników… o znanym nazwisku Kirpsza :)

Ernest trenuje i jeździ głównie na szosie, w tej kolarskiej dyscyplinie ma też największe osiągnięcia. Od pięciu lat stale staje na podium w swojej kategorii w memoriale im. J. Gościło. W sezonie 2013 został Mistrzem Województwa Podlaskiego w Kolarstwie Szosowym w kategorii Młodzik. Zdobył także w swojej kategorii drugie miejsca w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w Kolarstwie MTB i w Kolarstwie Torowym.

IMG_0628

Zaczął także z powodzeniem startować w Maratonach Kresowych stając na 3 miejscu w zawodach w Narewce, 2 miejscu w Augustowie i Mielniku (w kategorii Młodzik). Wygrał także w swojej kategorii maraton w Supraślu.
Ernest ma zamiar w nadchodzącym sezonie skupić się na startach w zawodach MTB i powalczyć o klasyfikację generalną Maratonów Kresowych – w sezonie 2014 już w kategorii Junior :)

1240454_230482513771828_2040199889_nNastępnym obiecującym Juniorem w szeregach BLU Cersanit Team Refleks w sezonie 2014 będzie Bartosz Jechanowski z Ostrołęki. Startując do tej pory w barwach KK24h na dystansach półmaraton w Kresowych oraz Mini w Poland Bike Marathon stanął kilkukrotnie na podium kategorii Junior.
Był trzeci w Węgrowie i Płocku (PB), a także w Szelmencie (MK). O stopień wyżej udało mu się wspiąć w zawodach w Jasienicy i Wawrze (PB). Wierzymy że startując w BCTR osiągnie wreszcie wymarzony sukces i stanie na najwyższym stopniu podium!

Jeszcze jeden Junior w szeregach BLU Cersanit Team Refleks – Piotr Bagiński. Młody zawodnik z Łomży startował do tej pory także w klubie KK24h i w swoim pierwszym sezonie zaliczył także pierwsze małe sukcesy.

IMG_0057Stanął trzykrotnie na podium dystansu półmaraton w kategorii Junior na Maratonach Kresowych w Narewce i Szelmencie (2 miejsce) a także w Augustowie (3 miejsce). Liczymy, że w naszych barwach będzie nadal rozwijał się sportowo, podnosił swój poziom startowy i osiągał zamierzone cele.

Tak silna reprezentacja Juniorów w barwach BCTR oznacza jedno: stawiamy na młodość i wspieramy młodzieńczy zapał. Liczymy na dobre wynik i częstą obecność naszej młodzieży na podium maratonów!

COMMENTS

DISQUS: 0