Wyniki – Mistrzostwa Polski w kolarstwie przełajowym 2014 – Bieganów

HomeWynikiJBG-2

Wyniki – Mistrzostwa Polski w kolarstwie przełajowym 2014 – Bieganów

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!

Zupełnie czym innym jest zbieranie w jeden wpis wyników z różnych zawodów, których albo się nie widziało albo co najwyżej oglądało fragmenty w sieci. Jest to dość żmudna robota, która kosztuje masę czasu. Czym innym jednak jest pisanie wyników z zawodów, które dane było mi obejrzeć na żywo. W sumie, to mógłbym tu wpisać wyniki z pamięci. Spora część zawodników, którzy jeżdżą w przełajach większość swojego sezonu spędza na szosie, a to znaczy, że nie mam z nimi większej styczności podczas sezonu, kiedy to skupiam się na kolarstwie górskim.


Jakaż była moja satysfakcja, kiedy stojąc na mecie z aparatem ze 100% skutecznością podpowiadałem sędziemu nazwiska i drużyny, bo ten bez sprawdzenia numeru zawodnika na plecach nie był go zidentyfikować. Ja miałem satysfakcję, ale w gruncie rzeczy nieznajomość zawodników przez sędziego w zawodach klasy mistrzowskiej jest słabe. Tym bardziej, że mówimy tu o kilkunastu osobach w kategorii.

Rafał CHMIEL FSL VERUS AOK TEAM

Chronologicznie patrząc, rywalizacja w niedzielę rozpoczęła się od połączonego startu Mastersów – w sumie trzy kategorie:

Masters I

 1. CHMIEL Rafał FSL VERUS AOK TEAM
 2. MICHNIAK Andrzej WARSZAWSKI KLUB KOLARSKI
 3. TYLEK Mateusz LKS ISKRA GŁOGOCZÓW

Masters II A

 1. TOMASIAK Grzegorz KS MAYDAY TEAM START LUBLIN
 2. CENIUCH Arkadiusz SSPS PIAST SZCZECIN
 3. ROGOWSKI Jacek KSR KOŚCIERZYNA
Robert BONDARYK DIVERSEY TEAM

Masters II B

 1. BONDARYK Robert DIVERSEY TEAM
 2. FREJOWSKI Sławomir MGLKS OLIMPIJCZYK SZCZEKOCIN
 3. GAWRYLUK Aleksander DIVERSEY TEAM
remigiusz gil LKS POM STRZELCE KRAJEŃSKIE

Po tej można powiedzieć emocjonującej rozgrzewce przyszedł czas na Juniorów. Tu dużym plusem było to, że nie było łączenia kategorii. Tym bardziej, że na starcie stawiło się aż 38 zawodników. Według komentujących wyścig faworytem był Kamil Małecki (Baszta Bytów), który w tym sezonie wielokrotnie pokazał się od dobrej strony. Zdaje się jednak, że presja nie zadziałała na niego dobrze. Już na początku rywalizacji uformowała się grupka złożona z trzech zawodników – Remigiusz Gil, Marceli Bogusławski oraz Szymon Sajnok. Z kilku sekundową stratą jechali za nimi Kamil Małecki oraz Damian Sławek. Bardzo długo trójka trzymała się razem, w międzyczasie Damian Sławek przeskoczył na czwarte miejsce. Na ostatniej rundzie Remigiusz Gil miał problem na jednej z przeszkód, co wykorzystał Marceli Bogusławski i odskoczył, by samotnie pokonać ostatnie okrążenie i samotnie przekroczyć linię mety.

Marceli BOGUSŁAWSKI INTEGRAL COLLECTIONS SŁAWNO

Wyniki:

 1. BOGUSŁAWSKI Marceli INTEGRAL COLLECTIONS SŁAWNO
 2. SAJNOK Szymon GKS CARTUSIA KARTUZY
 3. GIL Remigiusz LKS POM STRZELCE KRAJEŃSKIE

Po Juniorach przyszedł czas na łączony wyścig kobiet – juniorek(7 zawodniczek), orliczek(5) i elity(10). Orliczki i elita ruszyły razem, juniorki po nich osobno. Do pokonania były 4 rundy. Już na pierwszym okrążeniu Paula Gorycka odskoczyła i zbudowała przewagę nad goniącymi ją zawodniczkami. Były to Martyna Klekot, Magda Hałajczak i Olga Wasiuk. W orliczkach z bezpiecznymi dystansami między sobą jechały Monika Żur, Marta Turoboś oraz Malwina Nieradka. Zawodniczki w tej kolejności dotarły do mety. Wielką przegraną tego wyścigu jest Dorota Warczyk, która w tym sezonie wygrywała większość wyścigów. Tym razem ściganie zakończyła na 8 miejscu. Rywalizacja w juniorkach praktycznie rozegrała się miedzy Anną Tomczyńską i Zofią Rzeszutek. Na początku Zofia była na prowadzeniu, później zawodniczki jechały razem, by w końcu Anna się oderwała i z bezpieczną przewagą samotnie przekroczyła linię mety.

paula gorycka 4f racing team

Elita:

 1. GORYCKA Paula 4F RACING TEAM
 2. KLEKOT Martyna BDC CZĘSTOCHOWA
 3. HAŁAJCZAK Magdalena CORRATEC TEAM POZNAŃ
Monika Żur 4f racing team

U23:

 1. ŻUR Monika 4F RACING TEAM
 2. TUROBOŚ Marta INTEGRAL COLLECTIONS SŁAWNO
 3. NIERADKA Malwina LKS TRASA ZIELONA GÓRA
Anna Tomczyńska Koźminianka Zofia Rzeszutek Baszta Bytów

Juniorki:

 1. TOMCZYŃSKA Anna UKS KOŻMINIANKA KOŻMINEK
 2. RZESZUTEK Zofia MLKS BASZTA BYTÓW
 3. PIOTROWSKA Patrycja KKW JAMA WAŁBRZYCH

Najważniejsze wyścigi dnia, czyli rywalizację mężczyzn w elicie oraz U23 poprzedził jeszcze jeden wyścig Mastersów. W kategorii III A/B:

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Masters III A:

 1. BRZÓZKA Jacek JBG-2 PROFESSIONAL MTB TEAM
 2. SPŁAWSKI Artur JF DUET GOLENIÓW
 3. BARTOLEWSKI Wojciech CTC SCOUT CZĘSTOCHOWA
OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Masters III B:

 1. KŁOS Marian DIVERSEY TEAM
 2. PSZENICA Bogdan MLKS WIELUŃ
 3. GUŁAJ Edward UKS STOBRAWA KLUCZBORK
Andrzej Kaiser Marek Konwa Bieganów

Wbrew oczekiwaniom to nie wyścig elity mężczyzn, a moim zdaniem orlików był najciekawszym wyścigiem tegorocznych Mistrzostw Polski w kolarstwie przełajowym. O ile w elicie już na początku oderwali się we dwóch Marek Konwa i Mariusz Gil, o tyle w U23 zawodnicy się tasowali. Na bodajże trzecim okrążeniu Marek Konwa oderwał się od Mariusza Gila, który w Bieganowie wystartował świeżo po chorobie. Marek z okrążenia na okrążenie konsekwentnie powiększał przewagę by na mecie pojawić się 57 sekund przed Mariuszem i blisko trzy minuty przed Andrzejem Kaiserem, który zajął tego dnia trzecie miejsce.

Bartosz Pilis Mexller Bieganów

W U23 głodnych koszula z orłem było co najmniej pięciu – Bartosz Pilis, Patryk Kostecki, Michał Kowalczyk, Michał Paluta i Patryk Stosz. To właśnie ten ostatni okazał się najbardziej skutecznie przyczajonym na najwyższe miejsce podium. Na pierwszych okrążeniach walka szła między zawodnikami Mexller Koziegłowy i Pacific Toruń. W międzyczasie przesuwali się do przodu Michał Kowalczyk i Patryk Stosz. Jechali tak, że ostatecznie przebli się na sam początek stawki. Najszybszy okazał się Patryk, który jak przyznał mi później w rozmowie, wystartował czysto treningowo, w ramach przygotowania do sezonu na szosie.

Elita:

 1. KONWA Marek MTB TEAM SUPERIOR BRENTJENS
 2. GIL Mariusz KWADRO – STANNACH
 3. KAISER Andrzej CORRATEC TEAM POZNAŃ
Patryk Stosz Chrobry Lasocki

U23:

 1. STOSZ Patryk TC CHROBRY LASOCKI GŁOGÓW
 2. KOWALCZYK Michał CORRATEC TEAM POZNAŃ
 3. PALUTA Michał LKS PACIFIC TORUŃ

Za rok, w dniach 10-11 stycznia 2015 Mistrzostwa Polski w kolarstwie przełajowym rozegrane w Bytowie.

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!

COMMENTS

DISQUS: 0