Topeak-Ergon 2014 – koniec z XCO

HomeSport

Topeak-Ergon 2014 – koniec z XCO

topeak ergon

Jak podaje zaprzyjaźniony serwis acrossthecountry.net drużyna Topeak-Ergon w sezonie 2014 skupi się na maratonie, zarzucając praktycznie całkowicie cross country. Poprzednie informacje dochodzące z tej niemieckiej ekipy mówiły o kontrakcie zawartym z Krystianem Hynkiem, który ma być wsparciem dla męskiej części długodystansowców – Albana Lakaty oraz Reberta Mennena.

Franc Arnold – CEO:

Dotychczas byliśmy obecni w obu dyscylinach – cross country oraz  maratonie, gdzie byliśmy na szczycie. By utrzymać tę pozycję musimy skupić się na tej jednej odmianie. Ponadto maraton dużo bardziej pasuje do naszych marek.

Ofiarami zmian są dwukrotna mistrzyni świata Irina Kalentieva oraz sprinterka Nadine Rieder. Nieoficjalnie mówi się o dalszej współpracy, ale nie tak bezpośredniej jak dziś. Irina Kalentieva ma być podstawą kadry Rosji, która nomen omen prowadzona jest przez Marka Galińskiego. Podobne losy czekają prawdopodobnie Nadine Rieder, która w sezonie 2014 będzie prawdopodobnie startować w brawach kadry Niemiec.

topeak ergon racing 2013

Cape Epic 2014

Pierwsze startowe plany odmienionej ekipy to w marcu hiszpański Andalusia Bike Race, a potem w marcu Cape Epic, gdzie spodziewaną parą będzie Krystian Hynek / Alban Lakata. Z kim w parze pojedzie Sally Bigham jeszcze nie wiadomo, bo współpraca z Milenę Landtwing nie szła najlepiej i także ona opuszcza skład.

Jedynym zawodnikiem, który pozostanie w barwach Topeak Ergon specjalizującym się w cross country jest  Wolfram Kurschat, który jest swego rodzaju ambasadorem marki i jednocześnie nie jest zbyt dużym obciążeniem dla budżetu całej ekipy.

[srp widget_title=”Podobne wpisy” post_content_type=”excerpt” post_content_length_mode=”fullcontent” post_random=”yes” post_date=”no” category_autofilter=”yes” category_autofilter_single=”yes” category_exclude=”12″]

COMMENTS

DISQUS: 1