Znudzony zawodami, maratonami, etapówkami?

HomeSprzęt

Znudzony zawodami, maratonami, etapówkami?

Latest posts by Paweł Kuflikowski (see all)

Czasem przychodzi mi do głowy myśl, żeby zrobić sobie na przykład rok przerwy od ścigania startowania w zawodach. Złapać trochę dystansu. Przestać myśleć w poniedziałek, że w piątek trzeba już gdzieś znów jechać, że nie ma weekendu, tylko pakowanie, setki kilometrów, start, powrót, pranie, serwis i tak w kółko. Żeby zamiast gnania co weekend na południe czy północ wyrwać kilka przedłużonych weekendów i zgubić się gdzieś z rowerem na górskich szlakach.


orbea rallon


Myśl to jedno, realizacja to drugie, narzędzia to trzecie. Pierwsze i drugie zależy tylko ode mnie, to trzecie – narzędzie, tu wszystko zależy od zasobności portfela. Jeśli dane mi by było pojechać na taką porządną wyrypę w górach, to chciałbym mieć do dyspozycji porządnego fulla, który pozwoli mi mieć jak największy fun na zjazdach, ale nie będzie zbyt karkołomny w jeździe pod górę. Do tego oczywiście bez zegarka w ręku, z przerwą na szczycie na zachwycanie się pięknymi okolicznościami przyrody. Sprzętu do enduro czy free ride jest dużo i w sumie każdy liczący się producent ma coś w swojej ofercie. Jakiś czas temu mogliście u nas poczytać o Lapierre czy Krossie MoonNiedawno Orbea zapowiedziała kolejną generację swojego roweru do enduro o nazwie Rallon. Kolejna generacja oznacza usprawnienia, a nie pierwsze eksperymenty. Producent podkreśla następujące cechy roweru:

  • przeniesiony środek ciężkości – poprawiony komfort podczas zjazdów
  • skok 160 mm
  • krótszy tylny trójkąt – zwiększona wydajność podczas pedałowania
  • zwiększenie kąta nachylenia sztycy siodła
  • Ulepszona geometria kąta główki ramy 66.5°/66°  – lepsza stabilność podczas szybkiej jazdy po wyboistym terenie
  • obniżony również środek suportu z 21mm do 14mm
  • wydłużony o 40mm rozstaw kół w porównaniu do poprzedniej wersji – lepsza stabilność przy wysokiej prędkości

Wszystko to sprawia, że rower zdaje się być tym, czego potrzeba do radości z jazdy – tej w dół, i tej pod górę. Czekam na testówkę, żeby przekonać się na własnej skórze i może rzeczywiście zrobię sobie przerwę od startów zawodach…

Dokładną specyfikację rowerów znajdziecie w naszym sklepie.

COMMENTS

DISQUS: 0