Znudzony zawodami, maratonami, etapówkami?

HomeSprzęt

Znudzony zawodami, maratonami, etapówkami?

Czasem przychodzi mi do głowy myśl, żeby zrobić sobie na przykład rok przerwy od ścigania startowania w zawodach. Złapać trochę dystansu. Przestać myśleć w poniedziałek, że w piątek trzeba już gdzieś znów jechać, że nie ma weekendu, tylko pakowanie, setki kilometrów, start, powrót, pranie, serwis i tak w kółko. Żeby zamiast gnania co weekend na południe czy północ wyrwać kilka przedłużonych weekendów i zgubić się gdzieś z rowerem na górskich szlakach.


orbea rallon


Myśl to jedno, realizacja to drugie, narzędzia to trzecie. Pierwsze i drugie zależy tylko ode mnie, to trzecie – narzędzie, tu wszystko zależy od zasobności portfela. Jeśli dane mi by było pojechać na taką porządną wyrypę w górach, to chciałbym mieć do dyspozycji porządnego fulla, który pozwoli mi mieć jak największy fun na zjazdach, ale nie będzie zbyt karkołomny w jeździe pod górę. Do tego oczywiście bez zegarka w ręku, z przerwą na szczycie na zachwycanie się pięknymi okolicznościami przyrody. Sprzętu do enduro czy free ride jest dużo i w sumie każdy liczący się producent ma coś w swojej ofercie. Jakiś czas temu mogliście u nas poczytać o Lapierre czy Krossie MoonNiedawno Orbea zapowiedziała kolejną generację swojego roweru do enduro o nazwie Rallon. Kolejna generacja oznacza usprawnienia, a nie pierwsze eksperymenty. Producent podkreśla następujące cechy roweru:

  • przeniesiony środek ciężkości – poprawiony komfort podczas zjazdów
  • skok 160 mm
  • krótszy tylny trójkąt – zwiększona wydajność podczas pedałowania
  • zwiększenie kąta nachylenia sztycy siodła
  • Ulepszona geometria kąta główki ramy 66.5°/66°  – lepsza stabilność podczas szybkiej jazdy po wyboistym terenie
  • obniżony również środek suportu z 21mm do 14mm
  • wydłużony o 40mm rozstaw kół w porównaniu do poprzedniej wersji – lepsza stabilność przy wysokiej prędkości

Wszystko to sprawia, że rower zdaje się być tym, czego potrzeba do radości z jazdy – tej w dół, i tej pod górę. Czekam na testówkę, żeby przekonać się na własnej skórze i może rzeczywiście zrobię sobie przerwę od startów zawodach…

Dokładną specyfikację rowerów znajdziecie w naszym sklepie.

COMMENTS

DISQUS: 0