Przyszłość jest online!

HomeRóżności

Przyszłość jest online!

back to future real date october 21 2015

Międzynarodowa Unia Kolarska podsumowała właśnie współpracę z marką Red Bull, która za pośrednictwem Red Bull Media House pozwala wszystkim miłośnikom kolarstwa górskiego śledzić przebieg Pucharu Świata – zarówno cross country, eliminatory, jak i downhill.

Kolejny rok współpracy z Red Bull zakończony jest kolejnym rekordem. W 2013 roku relacje z Pucharów Świata obejrzało prawie dwa miliony osób – dokładnie to 1,93 miliona. Z tej liczny 1,26 miliona obejrzało zawody na żywo. W tym miejscu warto przypomnieć, że odwiedzając redbull.tv można „na żądanie” obejrzeć zapisy wszystkich wyścigów relacjonowanych przez Red Bull. 

Wzrost zainteresowania odnotowały wszystkie dyscypliny:

  • eliminator +104,7%
  • cross country +41,72
  • downhill +22,9%

Najchętniej oglądaną edycją była włoska edycja Pucharu Świata w Val di Sole. Przyciągnęła przed komputery i urządzenia przenośne, aż 361 370 użytkowników. Choć trzeba pamiętać, że liczba ta odnosi się od aktywnych urządzeń. Na swoim przykładzie wiem, że w domu podłączaliśmy komputer do telewizora i oglądaliśmy zawody całą rodziną. 

Powyżej zaprezentowane dane świadczą o tym, że tradycyjna telewizja nie jest tak niezbędna jak kiedyś w dotarciu do odbiorcy. Zainteresowanie rośnie i będzie rosnąć. Zdaje sobie z tego sprawę cała Międzynarodowa Unia Kolarska, która za pośrednictwem kanału na YT udostępnia relacje także z innych wydarzeń kolarskich – tor, bmx czy szosa. W Polsce sytuacja uległa zmianie ze względu na fakt, że telewizja Polsat wykupiła prawa do transmisji czempionatu globu wszystkich odmian kolarstwa. Dlatego też nie wszystko będzie nam dane obejrzeć na kanale UCI. 

[fb_embed_post href=”https://www.facebook.com/photo.php?fbid=572232612843911&set=a.126653227401854.22357.124749907592186&type=3″/]

Przyszłość jest online! W zakończonym sezonie mogliśmy oglądać w polskim internecie transmisję z MP XCO w Żerkowie oraz MP na szosie. Dobry krok. Czekam na więcej…

I nie tylko ilość, ale także jakość, zwłaszcza komentarza.

Puchar Świata na redbull.tv:

Wyniki

Loading ... Loading ...

Kolarstwo oglądam:

Wyniki

Loading ... Loading ...

[srp]

COMMENTS

DISQUS: 0