Wyniki – 18 – 20 – października 2013

HomeWynikiWarszawski Klub Kolarski

reprezentacja polski w kolarstwie torowym kobiet mistrzostwa europy w kolarstwie torowym 2013 apeldoorn

Póki co jeszcze wyścigi MTB i przełaje są przed nami, ale piątek to pierwszy dzień Mistrzostw Europy na torze rozgrywanych w holednerskim Apeldoorn. Szczęśliwy dla naszej ekipy, zwłaszcza kobiet, które w wyścigu drużynowym na dochodzenie zdobyły srebrny medal. Jest to ogromny sukces, ale. No właśnie, ale Brytyjki nie dość, że wygrały, to ustanowiły nowy rekord świata. W kolarstwie torowym sekunda straty to lada świetlne. Polki przegrały z Brytyjkami o blisko 9 i pół sekundy.

1. Wielka Brytania 4’26″453 W.R.
  2. Polska 4’35″957
  3. Rosja

Srebra nikt nam nie odbierze, ale trzeba sobie powiedzieć, że to co osiągnął w ostatnich latach Brytyjski Związek Kolarski jest niesamowite i niedoścignione. Zarówno na torze, jak i na szosie. Jeszcze zostało im do zdominowania MTB ;)

[AKTUALIZACJA]

Przełaje ruszyły z buta – nad Wisłą m.in. druga runda Pucharu Polski, na świecie pierwsza runda Pucharu Świata. Na początek arena międzynarodowa. W holenderskim Valkenburgu ścigali się m.in. zawodnicy elity mężczyzn i kobiet:

1. Lars van Der Haar
  2. Kevin Pauwels
  3. Philipp Walsleben
  4. Klaas Vantournout
  5. Bart Aernouts

Jedynym Polakiem, który wystartował w inauguracyjnej Puchar Świata rundzie był Mariusz Gil, który zajął 21 miejsce ze startą 3m7s.

1. Marianne Vos
  2. Katherine Compton
  3. Nikki Harris
  4. Helen Wyman
  5. Christel Ferrier-Bruneau

lars van der haar valkenburg finish line

Na naszym podwórku w sobotę odbyła się wspomniana już druga edycja Pucharu Polski. Wyścig został rozegrany w miejscowości Rzeniszów (też nie wiesz gdzie to jest?).

3. Jarosław Miodoński – KCP Elzat Regamet Tarnów

W niedzielę z kolei odbył się wpisany do kalendarza PZKol wyścig przełajowy o Puchar Wójta Gminy Poraj. Ten wyścig tak samo jak sobotni odbył się w miejscowości o enigmatycznej nazwie Masłońskie. Wyniki bardzo podobne do tych z soboty:

3. Wojciech Bartolewski – CTC Scout Częstochowa

W „updejcie” wspominałem, że w sobotę przed galą w Murowanej Goślinie odbędzie się w Pile wyścig „Nasza sztafeta”, gdzie zawodnicy do drużyn zostaną przypisani na podstawie losowania. Ma być po prostu dobra zabawa. Nie mniej jednak gdzie rywalizacja sportowa, tam zawsze zagięcie do samego końca. Ostatecznie tak wyglądało podium:

1. Borys Góral, Marcin Wojtania, Norbrt Luch
  2. Arkadiusz Suś, Piotr Wojdyło, Andrzej Tomas
  3. Arkadiusz Knap, Paweł Górniak, Domini Mączyński

W niedzielę za to w Gdańsku rozegrana została ostatnia runda Illegal XC, wyścigu organizowanego przez Old School MTB Gdańsk. Podium następujące: