Red Bull Rampage, czyli MTB made in USA

HomeZapowiedziRóżności

Red Bull Rampage, czyli MTB made in USA

Szymon Godziek gotowy do dalekich lotów. Red Bull Rampage już za tydzień
Najlepsze momenty Red Bull Rampage 2017
Red Bull Rampage – historia pięknego szaleństwa
Plan na weekend 43/2019
Plan na weekend 43/2018

Red Bull Rampage – można powiedzieć, że to kwintesencja połączenia amerykańskiej wizji sportu z “filozofią” redka. Jak to działa? Mniej więcej tak: w Europie szanujemy tradycje sportu, np. w rugby nie można podawać do przodu (chyba że wykopem). Amerykanie na to mówią fuck it – będziemy podawać do przodu i będziemy mieć zawodników o wadze 150 kg, którzy będą potrafili ośmieszyć połowę europejskich sprinterów swoimi osiągami.

mountain-biker-andreu-lacondeguy-goes-next-level-at-original-rampage-site

Firma z czerwonym bykiem robi to jeszcze inaczej. Kiedy Ty na swojego fejsbuka wrzucasz zdjęcia z Twojego pierwszego skoku ze spadochronem, wtedy Red Bull na swojego wrzuca zdjęcia Felixa skaczącego ze stratosfery. Kiedy Ty pokazujesz swoim znajomym jaki masz szalony film z wakacji, na którym skaczesz z dwu metrowej skały do wody krzycząc “YOLO”, wtedy w Red Bullu sobie myślą – “hmm, a może tak karzemy im skakać do wody z murów Dubrownika !?”

mountain-biker-andreu-lacondeguy-floats-a-flattie-with-only-half-his-body-connected-to-the-bike

I tak własnie narodził się Red Bull Rampage. Zasady ? “no, chłopaki u macie taką ścianę i szukajcie sobie drogi w dół” Podobnie jak narciarski i snowboardowy freerde. Zawodnicy muszą sami sobie znaleźć jak najszybszą trasę w dół. Oczywiście tutaj dochodzi pierwiastek USA, spektakularne triki i… upadki.

Do tego wszystkiego dochodzą ładne widoki okolic Virgin w stanie Utah. Wszystko to będziemy mogli zobaczyć na żywo. Początek relacji na RedBull.tv w niedzielę 13.10 o godzinie 21.00

[srp]

COMMENTS

DISQUS: 0