Wyniki – 7 – 8 września 2013

Wyniki – 7 – 8 września 2013

Piotr Konwa (TC Scott Chrobry) – Mistrzostwa Polski w Maratonie MTB, Jelenia Góra
Arkadiusz Jusiński (Renault Team) – Mistrzostwa Polski w Maratonie MTB, Jelenia Góra
Michał Ficek (Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team) – Mistrzostwa Polski XCM, Wałbrzych
podium mistrzostw polski w maratonie mtb obiszów 2013 bartłomiej wawak piotr kurczab adrian kucharek

fot. Andrzej Piątek

Kolejny wyścigowy weekend, który nieubłaganie sygnalizuje nam kończący się sezon. Przede wszystkim wyłonieni zostali Mistrzowie Polski w maratonie MTB, ale także zakończyły się Puchar Szlaku Solnego czy Puchar Czech. Na ostatniej prostej jest Puchar Mazowsza MTB oraz Puchar Świata, choć dziwnie brzmi wymienianie tych dwóch imprez w jednym zdaniu. Taki był ten weekend, a oto i wyniki:

Mistrzostwa Polski w maratonie MTB – Obiszów

Elita:

  1. Piotr Brzózka – JBG-2 Professional MTB Team
  2. Adrian Brzózka – JBG-2 Professional MTB Team
  3. Wojciech Halejak – Las Vegas
  1. Katarzyna Solus Miśkowicz – DEK Meble Cyklo Korona Kielce
  2. Anna Szafraniec – Kross Racing Team
  3. Michalina Ziółkowska – Kross Racing Team

U23:

  1. Bartłomiej Wawak – JBG-2 Professional MTB Team
  2. Piotr Kurczab – Sante BSA Tour
  3. Adrian Kucharek – 4F Racing Team
  1. Stefania Staszel – KS Luboń Skomielna Biała
  2. Izabela Klosowska – UKS Wygoda Białystok
  3. Natalia Jędrzejczyk – Szczecin

Amatorzy – 70 km:

Elita:

  1. Michał Putz – Nie golę łydek
  2. Bartosz Grędziński – BDC Jamis Team
  3. Olaf Małek – Sante BSA Tour
  1. Urszula Luboińska – Retro Mbike Team
  2. Małgorzata Zellner – Corratec Team Poznań
  3. Karolina Cierluk – Bolmet Trek

Masters I:

  1. Rafał Chmiel
  2. Mateusz Rybczyński
  3. Piotr Bereźnicki

Masters II:

  1. Mariusz Goliński – MTBnews.pl
  2. Roman Grzemski – Corratec Team Poznań
  3. Piotr Walczak – Baltic Home

Pełne wyniki: http://www.super-sport.com.pl/wyniki/76-mistrzostwa-mtb-obiszow.html

Puchar Szlaku Solnego – Rabka Zdrój

Elita:

  1. Szymon Biel – UKS Sokół Kęty
  2. Krzysztof Kubieniec – Niezrzeszony
  3. Tomasz Sikora – LKS Iskra Głogoczów

U23:

  1. Beniamin Demkowski – Boplight Atak Sport Świdnica
  2. Grzegorz Hajda – MTB Silesia Rybnik
  3. Wojeciech Maciążka – UKS Zawojak Zawoja

Junior:

  1. Jakub Zamroźniak – MTB Silesia Rybnik
  2. Dawid Ostapowicz – CWKS Resovia Rzeszów
  3. Adrian Siarka – Boplight Atak Sport Świdnica

Kobiety Open:

  1. Dagmara Drabik – Choma Team
  2. Debora Jaworska – UKS Podwilk
  3. Kamila Pałka – KS Limanowa Forrest

Juniorka:

  1. Rita Malinkiewicz – Goodman Sokół Zator
  2. Agnieszka Bal – KS Luboń Skomielna Białą
  3. Maria Ponicka – UKS Sokół Kęty

Pełne wyniki: http://www.pucharszlakusolnego.pl/Wyniki

Puchar Czech – Boskovice:

Junior młodszy:

  1. Marceli Bogusławski – Integral Collections MTB Team
  2. Matej Prudek – Bike 2000
  3. Jonas Brezina – SK Velo Praha

Marceli Bogusławski także triumfował w klasyfikacji generalnej całego Pucharu Czech. W ostatniej edycji wystąpili także inni zawodnicy Integral Collections MTB Team oraz LKS LUKS Sławno:

  • Marta Turoboś – 9 miejsce – 12:55 straty do Teresy Hurikovej, która wygrała wyścig kobiet
  • Marcin Budziński – 32 miejsce – 13:26 straty do Marcelego w wyścgu juniorów młodszych
  • Tomasz Budziński – DNF – wyścig juniorów młodszych

Pełne wyniki: http://www.poharmtb.cz/download.php?list.136

Powerade Volvo MTB Marathon – Wałbrzych

Giga:

  1. Bogdan Czarnota – Kross Racing Team
  2. Bartosz Janowski – Dobre Sklepy Rowerowe – Author
  3. Michał Neumann – Gomola Trans Airco
  1. Ewa Karchniwy – SCS OSOZ Racing Team
  2. Ewelina Otryl – Murapol Twomark Grupa PM Specialized
  3. Katarzyna Galewicz – Murapol Twomark Grupa PM Specialized

Mega:

  1. Mateusz Zoń – Kross Racing Team
  2. Wojciech Stawarz – Gomola Trans Airco
  3. Kamil Pomarański – Cyclo Trener Team
  1. Aleksandra Misterska – MTB Votum Team Wrocław
  2. Agnieszka Sobczak – Get Fit MTB Team
  3. Magdalena Wojtyła – IM Motion.pl

Pełne wyniki: http://www.sportchallenge.cz/pl/vybrat_zavod/vysledky?id_zavod=1307

Beskidy MTB XCO – Korbielów

  1. Krzysztof Pilch – Gomola Trans Airco
  2. Patryk Adamkiewicz – Sante BSA Tour
  3. Patryk Mitręga – Brenna
  1. Aleksandra Podgórska – Sante BSA Tour
  2. Małgorzata Rensz – J-LABS C67 Racing Team

Pełne wyniki: http://www.mtbxco.com/pl/wyniki/xco_korbielow___pilsko___jontek/

Puchar Mazowsza MTB – Kobyłka

Junior:

  1. Grzegorz Tomaszewski – KS Olimpic Piaseczno
  2. Karol Rumsicki – Warszawski Klub Kolarski
  3. Jakub Ziułek – Sante BSA Tour

Elita:

  1. Paweł Król – Warszawski Klub Kolarski
  2. Krzysztof Łukasik – Warszawski Klub Kolarski
  3. Tomasz Szala – Warszawski Klub Kolarski
  1. Agnieszka Bacińska – Warszawski Klub Kolarski
  2. Dorota Warczyk – LKK Start Tomaszów Mazowiecki
  3. Joanna Kur – Prolog Jabłonna

Poland Bike Marathon – Płock

Max:

  1. Jakub Perzyna – Warszawski Klub Kolarski
  2. Paweł Król – Warszawski Klub Kolarski
  3. Michał Przybytek – Renault Eco2 Team
  1. Agnieszka Sikora – Legion Serwis Active Jet Merida Team
  2. Agnieszka Bacińska – Warszawski Klub Kolarski
  3. Anna Klimczuk – Świat Rowerów Kellys Team

Mini:

  1. Bartosz Grzesik – Warszawski Klub Kolarski
  2. Łukasz Tomaszkiewicz – Vitesse Gravita MTB Team
  3. Jacek Tomczak – Optima Bike Team
  1. Ewa Duda – Świat Rowerów Kellys Team
  2. Beata Moćko – Świat Rowerów Kellys Team
  3. Sława Staszczak – Kwiatkówek

Pełne wyniki: http://www.bikermania.pl/wyniki/23,MAX/
[srp]

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0