Kalendarzowy updejt – a może nad morze?

HomeKALENDARZ

Kalendarzowy updejt – a może nad morze?

plazaOdtrąbienie weekendu w środę to nie lada przyjemność. Niestety przydarza się bardzo rzadko, najwyżej kilka razy w roku. Długi weekend dla kolarza to nie czas na leniuchowanie, a na startowanie. Idealna okazja, żeby jednocześnie nabić dużo kilometrów w akcji „Pomoc mierzona kilometrami” oraz pościgać się w fajnych miejscówkach. W tym roku kilku organizatorów wykorzystało okazję, żeby przyciągnąć kolarzy nie tylko na parę godzin, a na kilka dni.

Przede wszystkim ekipa Świętokrzyskiej Ligi Rowerowej startuje z etapówką w rejonach Łagowa. W czwartek czasówka, a od piątku do niedzieli ściganie na trasach od 50 do 70 kilometrów z przewyższeniami do prawie dwóch tysięcy na etap. Jeśli nie Góry Świętokrzyskie to można też postawić na Mazury, gdzie zaprasza Cezary Zamana i ekipa Mazovia MTB – po kolei Gołdap, Orzysz i Ełk z przerwą w piątek – na mazurski plażing.

Jeśli chcesz trochę luzu w ten długi weekend i tylko trochę ścigania to też jest parę opcji. Po pierwsze nocny eliminator w Wągrowcu. Czyli szybko, widowiskowo a do tego ponoć o zmroku.

Bardzo rowerowy weekend możesz spędzić w Szklarskiej Porębie gdzie odbywa się Festiwal Rowerowy – dużo rowerowej zajawki, pokazy, zawody a w sobotę Bike Maraton.

Dwódniówkę z kolei można zaliczyć w Wierchomli – w sobotę XC w ramach AZS MTB CUP, a w niedzielę maraton w ramach Cyklokarpat.

Zanim przyjdzie właściwy weekend, a w piątek musisz się zameldować w robocie, to w czwartek możesz uderzyć do Świdnicy na zawody XC organizowane przez KS Sułek Sport.

Oprócz powyższych w niedzielę jest szereg pojedynczych imprez:

  • Maratony Kresowe – Krasiczyn
  • Leszczyńska Liga Rowerowa – Górzno
  • Puchar Tarnowa – Góra św. Marcina

Na szczególną uwagę zasługują dwie niedzielne imprezy – Eliminator w Okuniewie, który jest kolejną edycją Pucharu Mazowsza MTB oraz King Oscar MTB Maraton w Gniewinie organizowany przez Przemysława Ebertowskiego. Na starcie prawdopodobnie zamelduje się czołówka polskiego MTB i będzie to jedna z ostatnich szans na przetarcie przed Mistrzostwami Polski w maratonie, które 8 września odbędą się w Obiszowie.

[srp]

COMMENTS

DISQUS: 0