Kalendarzowy updejt – last minute

HomeKALENDARZ

Kalendarzowy updejt – last minute

Wakacje czyli sezon ogórkowy w pełni. Nie dotyczy oczywiście kolarzy – bo Ci latem się nie obijają. Kadra narodowa, której część składu jest pewna, a części można się tylko domyślać siedzi teraz na zgrupowaniu w Livigno i przygotowuje się do Mistrzostw Świata, które praktycznie za dwa tygodnie rozegrane zostaną w RPA. Kto nie jest w kadrze, a ma możliwości siedzi już w tej chwili w Kanadzie – w sobotę kolejna runda Pucharu Świata. Z naszego podwórka prawdopodobnie jest to tylko Maja Włoszczowska. Kto ma licencję, ten w sobotę melduje się nas starcie wyścigu JBG-2 MTB Race w Ustroniu. Miłośnicy „pure mtb” jadą nie gdzie indziej, tylko do Korbielowa na Powerade Volvo MTB Marathon. Zła wiadomość jest taka, że prognoza pogoda dla tych „co na południu” nie jest obiecująca:

ustroń

węgierska górka

Także ostatnia szansa na dopasowanie najlepszych opon i kto może zabranie rękawków albo / i nogawek? To nie będzie ani sucha, ani upalna sobota. Za to na pewno emocji nie zabraknie. O ile w Ustroniu ścigać się będą najlepsi plus Ci amatorzy, którzy zechcą się z nimi porównać, to w Wisznej Małej koło Wrocławia będzie pewnie bardzo kameralnie, rodzinnie i piknikowo. Nie mniej jednak to cały czas jest cross country – IM Motion MTB, choć z wideo to raczej wygląda na mini maraton:

Najważniejsze w sobotę jednak będzie wieczorem. Po raz kolejny dzięki marce Redbull będziemy mogli śledzić rywalizację najlepszych zawodników w Pucharze Świata. Transmisja rywalizacji kobiet rozpoczyna się o 17:18 a mężczyzn o 19:48. Namówcie znajomych, pokażcie im jak bardzo emocjonujące może być kolarstwo górskie. Nie samym LangTeam’em i Tour de Pologne człowiek żyje.

A w niedzielę? Kto zaliczył start już w sobotę ma czas na leniuchowanie albo rozjazd. Ten można zrobić na przykład w Kozienicach, gdzie na trasie prawie płaskiej jak stół będzie pewnie rywalizować ze 400 a może i więcej kolarzy (ależ Ci organizatorzy lubują się w liczbach startujących). Jak nie Kozienice, to może Suchy Las czyli Gogol MTB. Jak komuś mało będzie po sobocie, to są też wyścigi XC – Czerwieńsk w ramach Zielonogórskiego oraz Lubuskiego Grand Prix MTB. Ci, którzy wcześniej się zapisali na bank pojadą w niedzielę pod Śnieżkę.

Jeśli nie chcecie się ścigać, tylko pojeździć, to na wycieczkę a raczej Rajd Rowerowy zaprasza Robert Wysocki, współorganizator „Górskiej jazdy w centrum Polski” w Brzezinach. Szczegóły do poczytania tutaj.

A wieczorem znów odpalamy Red Bull TV i po 21 oglądamy Puchar Świata, tym razem finały tej edycji w downhillu.

I po weekendzie…

[srp]

COMMENTS

DISQUS: 0