Pomoc mierzona kilometrami

HomeRóżności

Pomoc mierzona kilometrami

pomoc mierzona kilometramiNie podlega jakiejkolwiek dyskusji, że kolarstwo jest jedną z tych dyscyplin, które wymagają treningów liczonych w dziesiątkach kilometrów każdego dnia. A gdyby taki trening nie tylko był z korzyścią dla naszej sportowej formy, ale przekładał się realnie na kasę, która trafi do potrzebujących?

Na taki pomysł wpadli ludzie pracujący / doradzający T-Mobile Polska. Akcja „Pomoc mierzona kilometrami” wystartowała w połowie czerwca i zaczęło się oczywiście od najpopularniejszego czy też najłatwiej dostępnego sportu – biegania. Informacja jednak szybko się rozeszła i dziś kilometry nabija już ponad 600 tysięcy osób. A największe wartości sumaryczne mają właśnie kolarze :) Ambasadorką akcji została dobrze znana nam Joanna Jabłczyńska – m.in. finiszerka Beskidy MTB Trophy 2012:

Na czym to polega? Dziś trening bez urządzenia GPS realizuje coraz mniej osób. A jak GPS to najczęściej smartfon z aplikacją treningową. Partnerem akcji „Pomoc mierzona kilometrami” została prawdopodobnie najpopularniejsza aplikacja – Endomondo. Niezależnie jaki trening realizujesz, jeśli można go zmierzyć w kilometrach to po dołączeniu do wyzwania są doliczane do łącznej puli.

Cała akcja podzielona jest na siedem etapów, aktualnie trwa czwarty a cel to 26 milionów kilometrów licząc od początku akcji. W tej chwili brakuje jeszcze 4,5 miliona, na zgromadzenie których czas jest do północy 17 sierpnia. 

W kolarstwie coraz więcej osób porzuca smarfony na rzecz dedykowanych urządzeń takich firm jak Garmin czy Mio. Teoretycznie za ich pomocą nie można korzystać z endomondo. Teoretycznie. Nie jest jednak tak źle – wymaga to trochę pracy, ale jest to do zrobienia. Endomondo pozwala dogrywać treningi na zasadzie wgrywania tracka gpx – z Garmina można to robić bezpośrednio, z innych urządzeń na piechotę:

fsc_Endomondo_Community_based_on_free_GPS_tracking_of_sports

Oprócz różnych celebrytów akcję firmuje także dwóch, dobrze znanych nam kolarzy. Po pierwsze Rafał Wilk – były żużlowiec, od lat handbiker, zdobywca medali olimpijskich. Warto w tym miejscu zaznaczyć, że kilometry mogą także „nabijać” osoby poruszające się na co dzień na wózku inwalidzkim.

rafał wilk pomoc mierzona kilometramiOd niedawna akcję wspiera także nasza najlepsza zawodniczka w kolarstwie górskim – Maja Włoszczowska. Zobacz co ma Ci do powiedzenia:

 

O akcji możesz przeczytać na stronie www.kilometrami.pl. I pamiętaj – nie ważne czy idziesz na spacer czy jedziesz na trening – liczy się każdy km. Zróbmy wszystko, żeby T-Mobile Polska musiało wypłacić Fundacji TVN okrągły milion złotych!
[srp]

COMMENTS

DISQUS: 0