Zaproszenie na VI Memoriał Artura „Fisha” Filipiaka

HomeZapowiedzi

Zaproszenie na VI Memoriał Artura „Fisha” Filipiaka

memoriał artura filipiaka fisza banerDziś korzystając z GPS w smartfonie, a tym bardziej w dedykowanym urządzeniu nasze dane praktycznie same lądują w dedykowanym serwisie takim jak Endomondo, Garmin Connect, Mio Share czy Strava. Życie jest prostsze, kiedy po każdej przejażdżce czy treningu nie trzeba siadać i spisywać wszystkiego w zeszycie czy arkuszu kalkulacyjnym. Jednak tak nie było zawsze. Kiedy kilka lat temu zacząłem kręcić trochę więcej, to przyszła myśl, że może warto to gdzieś notować. W tamtym czasie – ładnych kilka lat temu – wybór w Polsce było ograniczony praktycznie do dwóch serwisów – bikestats.pl i bikebrother.pl. O ile ten pierwszy mi nie przypadł do gustu, bo nie chciałem mieć kolarskiego bloga, to ten drugi był ok – suche dane z możliwością dogrania śladu gps. Nie, to nie jest recenzja tego rodzaju serwisów. Czemu więc o tym piszę?

bikebrotherOtóż bikebrother.pl powstał z inicjatywy i dzięki pomysłowi Artura Filipiaka, którego niestety przedwcześnie, bo w wieku 33 lat, zabrał z tego świata nowotwór. Więcej o Arturze możecie przeczytać na stronie zawodów, które zawsze chciał zorganizować.

Zieleniec zna każdy kolarz, nawet jeśli tam nie był. Słynny mikroklimat, baza treningowa dla wielu zawodników, zimą narty – biegowe i zjazdowe, a latem rowery – zarówno szosa na trasie z Dusznik, jak i górskie – wyciągiem można wjechać nawet z rowerem downhillowym i polecieć w dół. W tym roku została też wyznaczona stała trasa XC. Maraton MTB idealnie w to wszystko się wpisuje. Po raz szósty w tym roku miłośnicy kolarstwa górskiego zmierzą się z wybranym dystansem:

  • Mini – 29,5 km / 554 m
  • Mega – 54,5 / 944 m
memoriał artura filipiaka fisza mapa mega

Mapa dystansu MEGA

Na zawody można zapisać się elektronicznie na stronie bikebrother.pl. Zawody już w najbliższą niedzielę 4 sierpnia.

[srp]

COMMENTS

DISQUS: 0