Gielniów po raz trzeci!

HomeZapowiedzi

Gielniów po raz trzeci!

Latest posts by Paweł Kuflikowski (see all)

marek galiński kielce mistrzostwa polski cross countryW 2011 roku Marek Galiński po raz pierwszy zaprosił kolarzy górskich w swoje rejony. Rejony w których ćwiczył na co dzień. Wszystko odbyło się nazwą “Górska jazda w centrum Polski”, a pochlebne decyzje skłoniły organizatorów do kontynuacji. W tym roku po raz trzeci będzie okazja zmierzyć się z trasą, która zaskakuje. Bo niby co może być ciekawego na Mazowszu?

gielniow mtb maraton gorska jazda w centrum polski 4W gruncie rzeczy to już nie do końca Mazowsze, a przedgórze Gór Świętokrzyskich (Garb Gielniowski) co powoduje, że trasa należy do wymagających i bardzo interwałowych o czym przekonali się na własnej skórze uczestnicy poprzednich edycji. Tegoroczna trasa będzie zbliżona do tej z ubiegłego roku z tą różnicą, że będzie prowadzić w przeciwną stronę. Organizatorzy mając na uwadze przyznane prawo organizacji Mistrzostw Polski w Półmaratonie zadali sobie trud, by jeszcze bardziej podnieść poprzeczkę i trasę uczynić bezdyskusyjnie godną tych zawodów.

gielniow mtb maraton gorska jazda w centrum polski 5Na stronie organizatora możemy przeczytać o trasie:

Są one [trasy zawodów – przyp.red] zaplanowane i wytyczone na podstawie długoletnich treningów oraz niechęci znanego pod pseudonimem “Diabeł” czterokrotnego olimpijczyka do mało urozmaiconych i nudnych wycieczek rowerowych nie zawierających “esencji” sportowej charakterystycznej dla kolarstwa górskiego. Zawodnicy, którzy zdecydują się na start na dystansach Giga i Mega będą musieli zmierzyć się z techniczną, interwałową trasą zawierającą ciężkie podjazdy i ciekawe długie zjazdy wymuszające maksimum koncentracji.

gielniow mtb maraton gorska jazda w centrum polski 2Do wyboru będą trzy dystanse – dla dzieci, młodzieży oraz nowicujszy – hobby o długości 14 km. Właściwa trasa – równocześnie MP (dla licencji) i Mega (dla amatorów) – zaplanowana jest na dystansie 35 kilometrów z sumą przewyższeń około 1200 metrów – o ile wierzyć GPSies.com. Dla miłośników jazdy w trupa przygotowany jest dystans Giga, czyli pokonanie tej samej rundy dwa razy – 70 km i 2400 metrów  w górę.

 

Na zawody warto zapisać się wcześniej online na stronie organizatora: http://www.mtbopoczno.pl/index.php?cat=etapy&page=zapisy

Wszystkie informacje – mapki, regulamin itp dostępne na www.mtbopoczno.pl.

Dla zwycięzców MP Polski Związek Kolarski przygotował koszulki, a na amatorów czekają nagrody rzeczowe od sponsorów.

[srp]

COMMENTS

DISQUS: 1