Gielniów po raz trzeci!

HomeZapowiedzi

Gielniów po raz trzeci!

marek galiński kielce mistrzostwa polski cross countryW 2011 roku Marek Galiński po raz pierwszy zaprosił kolarzy górskich w swoje rejony. Rejony w których ćwiczył na co dzień. Wszystko odbyło się nazwą „Górska jazda w centrum Polski”, a pochlebne decyzje skłoniły organizatorów do kontynuacji. W tym roku po raz trzeci będzie okazja zmierzyć się z trasą, która zaskakuje. Bo niby co może być ciekawego na Mazowszu?

gielniow mtb maraton gorska jazda w centrum polski 4W gruncie rzeczy to już nie do końca Mazowsze, a przedgórze Gór Świętokrzyskich (Garb Gielniowski) co powoduje, że trasa należy do wymagających i bardzo interwałowych o czym przekonali się na własnej skórze uczestnicy poprzednich edycji. Tegoroczna trasa będzie zbliżona do tej z ubiegłego roku z tą różnicą, że będzie prowadzić w przeciwną stronę. Organizatorzy mając na uwadze przyznane prawo organizacji Mistrzostw Polski w Półmaratonie zadali sobie trud, by jeszcze bardziej podnieść poprzeczkę i trasę uczynić bezdyskusyjnie godną tych zawodów.

gielniow mtb maraton gorska jazda w centrum polski 5Na stronie organizatora możemy przeczytać o trasie:

Są one [trasy zawodów – przyp.red] zaplanowane i wytyczone na podstawie długoletnich treningów oraz niechęci znanego pod pseudonimem „Diabeł” czterokrotnego olimpijczyka do mało urozmaiconych i nudnych wycieczek rowerowych nie zawierających „esencji” sportowej charakterystycznej dla kolarstwa górskiego. Zawodnicy, którzy zdecydują się na start na dystansach Giga i Mega będą musieli zmierzyć się z techniczną, interwałową trasą zawierającą ciężkie podjazdy i ciekawe długie zjazdy wymuszające maksimum koncentracji.

gielniow mtb maraton gorska jazda w centrum polski 2Do wyboru będą trzy dystanse – dla dzieci, młodzieży oraz nowicujszy – hobby o długości 14 km. Właściwa trasa – równocześnie MP (dla licencji) i Mega (dla amatorów) – zaplanowana jest na dystansie 35 kilometrów z sumą przewyższeń około 1200 metrów – o ile wierzyć GPSies.com. Dla miłośników jazdy w trupa przygotowany jest dystans Giga, czyli pokonanie tej samej rundy dwa razy – 70 km i 2400 metrów  w górę.

 

Na zawody warto zapisać się wcześniej online na stronie organizatora: http://www.mtbopoczno.pl/index.php?cat=etapy&page=zapisy

Wszystkie informacje – mapki, regulamin itp dostępne na www.mtbopoczno.pl.

Dla zwycięzców MP Polski Związek Kolarski przygotował koszulki, a na amatorów czekają nagrody rzeczowe od sponsorów.

[srp]

COMMENTS

DISQUS: 0