Silna reprezentacja Polski na MŚ w maratonie MTB

HomeZapowiedzi

Silna reprezentacja Polski na MŚ w maratonie MTB

Clipboard01

W najbliższą sobotę w Austrii na trasach malowniczej doliny Brixental o medale mistrzostw świata powalczą najlepsi maratończycy.  Obrońcami tytułów sprzed roku są Annika Langvad oraz Periklis Ilias. Do walki o tytuł wśród mężczyzn włączą się: Alban Lakata, Kristian Hynek, Jaroslav Kulhavy, Thomas Dietsch, Tim Bohme, Hannes Genze, Karl Platt, Urs Huber, Christoph Sauser. Wśród kobiet możemy obstawiać wśród: Elizabet Osl, Tereza Hurikova, Sally Bigham, Blaza Klemencic, Katrin Leumann, Esther Suss.

erwin_haiden_42879

Nasz kraj reprezentować będą:

polacy

Co można powiedzieć o naszych zawodnikach / zawodniczkach? Myślę, że wiele dobrego. Zacznijmy od tego, że spora część z powyższej listy zagwarantowała sobie start w MŚ, dzięki wysokiej pozycji w  klasyfikacji generalnej, bądź pojedynczej edycji UCI MTB MARATHON SERIES. Oprócz tych zagwarantowanych startów, każda federacja może wystawić dodatkowo 6 zawodników. Wiemy jaki jest stan finansów Polskiego Związku Kolarskiego i chyba jasnym jest to, że nie bardzo jest nas stać na wystawienie takiej kadry. Po co to wszystko piszę? Ano po to by podkreślić wkład i poświęcenie zawodników i ich teamów w tak prestiżowy start jakim są Mistrzostwa Świata. Czego możemy się spodziewać? Dobrego wyniku, no bo czemu nie! O światowej klasie zawodników JBG2 przypominać nie trzeba, może tak powtórka wyniku z ME? Ja biorę w ciemno! Pierwsza dziesiątka w elicie oraz pierwsze miejsce U23 (chociaż nie wiem czy jest klasyfikacja U23, przyznaję bez bicia nie sprawdziłem tego) to brzmi nieźle. Bartek Banach, Alex Dorożała, Paweł Baranek, Patryk Piasecki – tutaj też nie ma lipy, Leo by powiedział „international level” ;) Nasze Panie też nie muszą udowadniać, że po górach jeżdżą wybornie dlatego, czemu nie – niech powalczą o medale.

6276_518636671531775_201797386_n

Kilka słów o trasie. Spojrzenie na profil oraz dane, pierwsza myśl: „no meleksem tego nie przejedziesz…” :) Dla mężczyzn organizatorzy przygotowali prawie 95km i 4400m przewyższenia.

Maenner-Hoehenprofile-WM(2)

Frauen-Hoehenprofile-WM(2)

Pamiętam zeszłoroczne ME w maratonie, ich klimat, emocje itd… Teraz nie ukrywam też miałem nadzieje na podobne emocje, ale niestety zamiast pakować się na wyjazd to pakuje się do łóżka walczyć z chorobą. Za każdego naszego zawodnika i zawodniczkę trzymam kciuki i Was zachęcam do tego samego. Co się tyczy naszej kadry… to walczcie tam dzielnie i prezentujcie jak należy nasze piękne barwy narodowe :) POWODZENIA !!!

BR_white_poziom_3w

Dajemy Wam szansę zdobycia drugiego egzemplarza książki „Jazda rowerem górskim” Briana Lopesa oraz Lee McCromacka. Zasady są proste. Liczy się odrobina wiedzy, wyczucia i szczęścia. Książkę otrzyma osoba, która w komentarzu pod tym tekstem poprawnie wytypuje kolejność w jakiej na metę Mistrzostw Świata wjedzie pierwszych pięciu polskich zawodników. W przypadku poprawnego typowania przez kilka osób wygrywa ta osoba, która umieściła swoją propozycję jako pierwsza. A startuje ich w sumie czternastu.

Pierwszy egzemplarz książki do zdobycia tu – link.

[srp]

COMMENTS

DISQUS: 11