Rafał Hebisz: skupiamy się na bardziej prestiżowych zawodach

HomeWywiady

Rafał Hebisz: skupiamy się na bardziej prestiżowych zawodach

fot. facebook.com

fot. facebook.com

Tuż przed Mistrzostwami Europy na stronie PZKol pojawiła się lista polskich zawodników, którzy będą reprezentować nasz kraj w Szwajcarii. Według podanych w maju kryteriów na Mistrzostwa Europy miały pojechać w sumie 4 osoby z elity. Na opublikowanej liście podanych było 5 nazwisk oraz informacja, że Paula Gorycka zrezygnowała ze startu. 

[sociallocker]

W związku z tym skontaktowałem się z Rafałem Hebiszem, trenerem Kadry MTB, żeby wyjaśnić tą kwestię. Oto co napisał:
…o powołaniu Pauli Goryckiej
Po PŚ w Albstadt, gdzie zawodniczki wypadły porównywalnie był ustalany skład kadry i Paula była powołana. Tylko Ania Szafraniec, z powodu infekcji, miała przesuniętą kwalifikację na zawody w Novym Mescie.
…o liczbie zawodników elity w kadrze

Sprawa jest prosta: po pierwsze jest to kwalifikacja do MŚ i chciałem dać wszystkim dziewczynom równe szanse. Wcześniej mówiłem o 4, ponieważ na tyle starczało pieniędzy. Ale na zgrupowanie do Livigno nie każdy chciał jechać i w ten sposób wygospodarowaliśmy trochę oszczędności (też poprzez samodzielną obsługę – gotowanie itp.).

Z kolei jeśli chodzi udział polskiej drużyny w sztafecie to wytłumaczenie jest dość proste:

Żeby walczyć o medal musielibyśmy wystawić najsilniejszy skład. Natomiast zarówno Maja Włoszczowska, jak i Ola Dawidowicz trenowały w Livignio i trzeba było zostać na wysokości jak najdłużej. W tej sytuacji nie było możliwości, żeby zawodniczki rzetelnie zapoznały się z trasą wyścigu drużynowego i XCO (wyścigi są rozgrywane na innych trasach). Postanowiliśmy, że skupiamy się na bardziej prestiżowych zawodach XCO, odpuszczamy także XCE.

[/sociallocker]

[srp]

COMMENTS

DISQUS: 0