Kalendarzowy updejt – góry i górnicy

HomeKALENDARZ

Kalendarzowy updejt – góry i górnicy

bike maraton

W tym tygodniu zabrakło czasu, żeby wcześniej napisać kolejny odcinek. Wszyscy już pewnie wiedzą, gdzie startują, więc będzie krótko i konkretnie:

XCM – cross country marathon

Przede wszystkim kolejna edycja Pucharu Polski w maratonie, która tym razem zostanie rozegrana w Dąbrowie Górniczej – oczywiście w ramach Skandia Maratonu. Niestety organizator pomija tę informację w komunikatach prasowych skupiając się tylko i wyłącznie na „święcie dla pasjonatów mtb”. Trzymając się południa Polski – jedna z trudniejszych edycji Bike Maraton, która zostanie rozegrana w Głuszycy. Na dystansie Giga do pokonania 80 km i prawie 3000 metrów przewyższeń. Trzymając się skali trudności, kolejne w szeregu są Cyklokarpaty w Strzyżowie, gdzie z kolei na Giga 65 km i 2340 metrów.

poland bikeW sobotę jest jeszcze jedno ściganie – wyjątkowo, bo nie siódmego dnia tygodnia jest Mazovia w „kultowym” Otwocku. Tradycyjnie miała to być edycja otwierająca sezon, ale długa zima zrobiła swoje. Kultowe, bo w tej lokalizacji zawsze jest największa frekwencja. Bodajże dwa lata temu było, aż 1700 zawodników. I tylko tym wyróżnia się ten ścig – trasa jak na Mazowsze daleka od ideału. To Poland Bike pokazał w tym roku, co z okolic Otwocka można wyciągnąć znacznie więcej. I przeglądając fora można odnieść wrażenie, że to podnoszenie poprzeczki startującym u Grzegorza Wajsa się podoba. Kolejny sprawdzian w niedzielę w Wąchocku – to pierwsza „wycieczka” tego mazowieckiego cyklu na południe, w Góry Świętokrzyskie. Na dłuższym dystansie 45 km i około 800 metrów, a ostateczny obraz trasy jeszcze nie jest pewny, ponieważ po ostatnich obfitych opadach trzeba było już zrobić parę korekt.

bike maraton

Warto też wspomnieć jeszcze o kolejnym etapie Kaczmarek Electric MTB, które w niedzielę zawita do Kargowej. Imprezie patronuje Marek Konwa, a na najlepszych zawodowców do zgarnięcia w sumie 5500 w gotówce. Dla amatorów z kolei kupony zakupowe na kwotę 300 i 500 złotych. Do wyboru dwie trasy – 30 i 55 km – stosunkowo płasko 130 metrów na jednej rundzie. Ostatnia impreza którą polecamy to kameralne ściganie w ramach Maratonów Kresowych w Michałowie i także dwa dystanse – 30 i 62 kilometry.

Gwoli formalności – w niedzielę także kolejny etap Legia MTB Maraton, tym razem w Naruszewie. Dwie edycje temu było 24 startujących, tydzień temu 50. Czyżby teraz miała być setka? ;)

AKTUALIZACJA: W Szczecinie w ramach Gryf Maratonu ściganie na dystansach – 32 i 64 km na rundach.

bike maraton

XC – cross country

Najważniejszym wyścigiem XC na naszej polskiej scenie w ten weekend to Puchar Szlaku Solnego w Spytkowicach – są to zawody wpisane do kalendarza PZKol i wielu zawodników, którzy wypowiadają się w naszych „komentarzach postartowych” deklarowało udział w tym cyklu. Oprócz tego Puchar Smoka w Foluszu oraz Family Cup w Szydłowie i Lublinie.

Bawcie się dobrze i pamiętajcie o odpowiednich oponach, ciśnieniu i sprawnych hamulcach. O kasku nie trzeba nikomu przypominać.

PRO ściganie

Takie niestety jest póki co tylko zagranicą – jedna z niewielu, jak nie jedyna okazja do super PRO ścigania będzie podczas Maja Race pod koniec czerwca. Tymczasem szereg zawodników powalczy w Pucharze Czech w Kutnej Horze. Oprócz tego pierwsza edycja Pucharu Świata w zjeździe w brytyjskim Forcie Williams – transmisja wideo w niedzielę na redbull.tv.

[srp]

COMMENTS

DISQUS: 0