Kalendarzowy updejt – majówkowo – czerwcówkowy

HomeKALENDARZWarszawski Klub Kolarski

Kalendarzowy updejt – majówkowo – czerwcówkowy

beskidy mtb trophy panorama

O ile pierwsza w tym roku majówka, która przypadła na przełomie kwietnia i maja mocno obrodziła w imprezy, o tyle trwający właśnie przedłużony, czterodniowy weekend nie ma takiego rozmachu.

XCS – Cross Country Stage Race

Może to dlatego, że od lat w tym właśnie czasie spore grono kolarzy górskich zasadza się na najbardziej kultową polską etapówkę, czyli Beskidy MTB Trophy. Ci, którzy lubią nie tyle trochę lżejszą, co po prostu lżejszą jazdę mogli wybrać się na Gwiazdę Mazurską gdzie w tym roku m.in.:

W Szczytnie na czasówce będzie troszkę szybciej, ukończone zostały prace remontowe przy ścieżce wokół jeziora, więc są duże szanse na pobicie zeszłorocznego rekordu.

[…]

Po szybkim początku, ruszymy do Jedwabna gdzie dość obfite opady deszczu sprawiły, że zamiast piaszczystych duktów, spotka nas trawiaste podłoże bez pozostałości kałuż i błota.

[…]

Trasa w Purdzie jest interwałowa, ale dzięki takiej charakterystyce nawierzchni, maraton będzie szybszy niż w roku ubiegłym i powinien być troszkę lżejszy.

Oferta powinna być zróżnicowana, więc i tego rodzaju ściganie ma swoich miłośników. Na Trophy niespełna 500 zawodników, w większości z zagranicy, a na Gwieździe praktycznie rodzinny, rowerowy piknik ze sportową rywalizacją w tle, na który zdecydowało się w sumie prawie 300 osób.

XCM – Cross Country Marathon

Miłośnicy długodystansowego ścigania praktycznie w całym kraju znajdą coś dla siebie. Na początek kameralne, jednorazowe imprezy.

muflon mtb srebrna gora trofeum sportowe

Muflon MTB – to druga edycja maraton na dystansie 28 km z przewyższeniami przekraczającymi 900 metrów. Imprezę organizuje i firmuje m.in. Piotr Kurczab. Na liście startowej m.in. Marek Konwa i Anna Szafraniec, a do wygrania hajs – dla najlepszego mężczyzny tysiąc, a kobiety osiemset złotych. Impreza odbywa się w sobotę, 1 czerwca 2013. Start jest na Przełęczy Srebrnej, a meta w Forcie Donżon.

Więcej info pod tym adresem: https://www.facebook.com/events/466802773394410/

muflon mtb srebrna gora profil trasy

 

orzeł mtb lipno

W sobotę także można pościgać się w Smyczynie w ramach Leszczyńskiej Ligi Rowerowej. Maraton zostanie rozegrany  na dwóch dystansach – 34 i 62 kilometry. Dodatkowo dla najmłodszych wyścig na dystansie 7 km.

W niedzielę wybór zdecydowanie większy. Z przyzwoitości wspomnę, że odbędzie się kolejna edycja Legia MTB Maraton – tym razem w Nowym Mieście i pewnie frekwencja znów nie przekroczy 25 osób. Szkoda, że kasa i potencjał idzie w komin a nie w tłoki.

brzeziny mtb logo

Brzeziny MTB – maraton, który odbywa się już od kilku lat, ale w tym roku po raz pierwszy został włączony do cyklu Galiński MTB Maraton, czyli „Górska jazda w centrum Polski”. Coś w tym jest. Pętla, na której będą rozgrywane zawody to 35 kilometrów i ponad 500 metrów przewyższeń na bardzo interwałowej trasie. Do wyboru dystans Mega czyli jedna pętla i Giga czyli dwie pętle.

brzeziny mtb galinski mtb maraton profil trasy

dcr mtb race wrocław

Kameralnego ścigania można się spodziewać także w niedzielę na DCR MTB Race. Wyścig jest organizowany przez Fundację „Rowerowe Sudety”, a wspierany przez dystrybutora sprzętu rowerowego – firmę Harfa Harryson. Zawody zostaną rozegrane w okolicach sławnej góry Kilimandżaro. Trasa ma 28 km i około 400 metrów przewyższeń. Na chwilę obecną zapisanych jest prawie sto osób.

wyrzysk mtb maraton trasa

Z kolei w Wyrzysku kolejny etap Grand Prix Wielkopolski. Do wyboru dwie trasy – 39 i 69 kilometrów. Dla osób towarzyszących i najmłodszych planowana jest rodzinna parada na dystansie 7,5 km. Warto zabrać rodzinę, dzieci i rowery dla nich. Przynajmniej nie będą się nudzić w miasteczku zawodów oczekując na startujących.

XC – Cross Country

Jeśli chodzi o istotę sportowego wymiaru kolarstwa górskiego czyli cross country to niestety wybór mocno ograniczony. Family Cup odbędzie się odpowiednio w sobotę w Sopocie i w niedzielę w Radzionkowie.

prolog jabłonna warszawski klub kolarski puchar mazowsza

Warszawski Klub Kolarski w Dzień Dziecka w Jabłonnie organizuje kolejną rundę Pucharu Mazowsza MTB. Trasa wyścigu jest do objechania przez cały rok, bo jest ona na stałe oznaczona i znajduje się w okolicach Góry Jelonek. Co ciekawe pula nagród to ponad 5 tysięcy złotych.

To tyle. Udanego ścigania.

[srp]

COMMENTS

DISQUS: 0