Komentarze postartowe 20(3)/2013

HomeKomentarze

Komentarze postartowe 20(3)/2013

Lakata_downhill

Trzecia ostatnia część komentarzy postartowych w wydaniu PRO. Dziś oddajemy głos zwycięzcom. Na początek nasza radość i nadzieja na przyszłe lata – Bartłomiej Wawak (JBG-2 Professional MTB Team), który w Singen został Mistrzem Europy w maratonie w kategorii U23:

Podsumowując, wyścig był bardzo wymagający pod względem siłowym jak i wytrzymałościowym, a czas wyścigu to prawie 4 godziny nieustanej jazdy na wysokich obrotach. Niestety do tego doszły niesprzyjające warunki atmosferyczne co utrudniło jazdę. Czułem się bardzo dobrze, więc postarałem się to wykorzystać i tak oto zostałem Mistrzem Europy.
Chciałbym pogratulować wszystkim Polakom uczestniczącym w Singen!

Jak już pisał Tomek, triumfatorem mistrzostw okazał się Austriak – Alban Lakata, który został Mistrzem Europy po raz drugi. Na ostatnich kilometrach Lakata i Sauser jechali razem, a wszystko zapowiadało pasjonujący finisz. Niestety kilkaset przed metą Sauserowi spadł łańcuch i musiał się zatrzymać. Tak rozstrzygnęła się walka o tytuł.

Byłem przygotowany na sprint na finiszu, ale niespodziewanie Christoph musiał się zatrzymać, żeby naprawić napęd

Powiedział na mecie Lakata i dodał:

Dziś mocno się namęczyłem na podjazdach. W sumie po drodze zastanawiałem się czy to wystarczy na w ogóle na medal. Okazało się jednak, że dziś szczęście to właśnie mi dopisało.

Z kolei Christoph Sauser nie ukrywał rozczarowania:

Nie mogę w to uwierzyć!!! Przyjechałem tu wygrać. Wiedziałem, że muszę być szybki na ostatnich zakrętach przed metą. Nawet udało mi się zbudować małą przewagę.

Krystian Hynek, który bronił tytułu także ma za sobą bardzo ciężki wyścig. W górach zwiększył tempo i udało mu się zmniejszyć przewagę uciekającej czołówki. Na mecie nie ukrywał zadowolenia:

W sumie mogło być lepiej. Mogłem pojechać jeszcze mocniej, ale mam brąz i dobrze się z tym czuję.

Mistrz Świata Periklis Ilias z Grecji niestety mniej więcej w połowie trasy miał problemy techniczne, które spowodowały, że stracił kontakt z czołówką i ostatecznie rywalizację dokończył na siódmym miejscu.

[srp]

COMMENTS

DISQUS: 1