Garść newsów długoweekendowych

HomeWyniki

Garść newsów długoweekendowych

sprinty konwa

Zakładamy umownie, że długi weekend zaczął się 01.05. Ściganie rozpoczęliśmy od Kujawii w Bydgoszczy i Powerade Volvo MTB Marathon w Murowanej Goślinie. W Bydgoszczy najmocniejszy okazał się Patryk Piasecki, drugie miejsce zajął Paweł Kowalkowski – obaj z Algida Centrum Rowerowe Olsztyn. Na trzecim miejscu podium stanął Radek Tecław. W Murowanej Goślinie na najdłuższym dystansie wygrywa duet Sante BSA Pro Tour. Na najwyższym stopniu podium staje Bartosz Banach, drugie miejsce dla Krzysztofa Krzywego, a trzecie dla Sebastiana Swata. Na dystansie mega wygrywa Michał Kowalczyk z Teamu Corratec, drugie miejsce podium dla Mikołaja Jurkowlańca. Trzecie  miejsce zdobywa Daniel Formela z Treka Gdynia. Daniel pokazuje mocną dyspozycje, nie dalej jak tydzień temu został mistrzem kraju w x-duathlonie, trzecie miejsce open w Murowanej Goślinie i zwycięstwo na Mazovii w Toruniu. Brawo, oby tak dalej!

Druga część weekendu to głównie XCE w Kielcach i XCO w Pińczowie. Okazało się, że ten wyścig będzie zaliczany do Pucharu Polski. Należy tutaj nadmienić, że tegoroczny Puchar Polski zaskoczył zawodników niczym zima, drogowców. Sprinty wygrał Marek Konwa przed Borysem Góralem i Patrykiem Piaseckim. Wśród kobiet wygrała Katarzyna Solus – Miśkowicz przed Paulą Gorycką i Stefanią Staszel. W wyścigu XCO w Pińczowie zwyciężył Piotr Brzózka przed Markiem Konwą i Kornelem Osickim. Wśród kobiet z ponad dwu minutową przewagą zwyciężyła Anna Szafraniec przed Katarzyną Solus – Miśkowicz. Trzecie  miejsce wywalczyła Vera Andreeva z Rosji.

W sobotę odbył się też kolejny maraton z cyklu Grand Prix Wielkopolski w maratonach MTB 2013 w Połczynie zdroju. Wspominam o tym bo mimo dość kameralnego charakteru tej imprezy, właśnie wspomnianego charakteru jej nie zabrakło. Trasa godna miana MTB: dużo podjazdów, błota, strumyki, ciekawe zjazdy i końcówka po rundce XC. Wspaniała trasa! Na najdłuższym dystansie wygrał Sebastian Swiat przed swoim bratem Sylwestrem, trzecie  miejsce dla Kacpra Szczepaniaka.

Jednak najbardziej widowiskowe zawody odbyły się w Szczawnie Zdroju. 4X Festina Night Race zaliczany do cyklu Pro Tour zgromadził największe nazwiska four crossu. W finale zwyciężył Tomas Slavik przed Michalem ProkopemScottem Beaumontem i Quentinem Derbierem.

Oczywiście to tylko garść newsów z kraju, bo działo się o wiele więcej. Dalsze wieści niebawem.

fot. Marek Konwa Official @ facebook

[srp]

COMMENTS

DISQUS: 0