Podsumowanie weekendu – zagraniczne występy Polaków.

HomeWyniki

Wloszczowska_rattlesnake

UCI Marathon World Series, Sabinanigo – Ekipa Sante BSA skrupulatnie zbiera punkty do klasyfikacji generalnej UCI Marathon World Series. Magda Sadłecka wygrała wyścig kobiet, Bartosz Banach był 7. Mariusz Marszałek dojechał jako 17, a 40 miejsce zajął Adrian Jusiński. Dobry występ Magdy daje nadzieje na walkę koło w koło na zbliżających się Mistrzostwach Europy XCM. Bartosza na pewno stać na wynik w pierwszej piątce w jednej z edycji Marathon World Series, czekamy aż wszystko zagra jak należy.

ČP Strabag MTB Cup, Teplice – Na Pucharze Czech była dość silna grupa naszych zawodników. Najlepsze wyniki to 2 miejsce Piotra Konwy w wyścigu juniorów. W wyścigu juniorek Rita Malinkiewicz także stanęła na drugim stopniu podium. W wyścigu juniorów młodszych dobre 5 miejsce wywalczył Marceli Bogusławski. Miejsce 4 wśród młodzieżowców zdobył Piotr Kurczab, a 9 Maciej Jeziorski. W wyścigu kobiet 5 miejsce dla Aleksandry Podgórskiej. Pozostali Polacy zajmowali lokaty w 2 i 3 dziesiątce.

PROVA INTERNAZIONI D’ITALIA – TROFEO DELCAR, MONTICHIARI – Puchar Włoch, tutaj naszych barw broniła Aleksandra Dawidowicz. Polka zajęła dobre 7 miejsce, dla swoich rywalek nie okazała się gościnna Eva Lechner wygrywając wyścig. Miejsce 2 – Tanja Zakelj, ostatni stopień podium wywalczyła Andrea Waldis. W wyścigu elity mężczyzn zabrakło Polaków, ale  obsada była bardzo mocna. Wygrał Manuel Fumic przed Antonem Cooperem i Mguelem Martinezem. Mini Mig wydaje się być w super dyspozycji. Francuz, z  którym niedawno przeprowadziliśmy wywiad, tydzień temu wygrał za oceanem Sea Otter Classic. Jego wyższość wtedy musieli uznać m.in : Geoff Kabush, Todd Wells, Lukas Fluckiger, Christoph Sauser i nawet Jaroslav Kulhavy.

MTB Croatia Cup, Vodice – Na tym wyścigu ścigali się w weekend zawodnicy drużyny JBG-2. Adrian Brzózka musi chyba bardzo lubić Vodice, rok temu stawał tam na najwyższym stopniu podium. W tym roku powtórzył ten wynik. Piotr Brzózka stanął na 2 miejscu podium, Bartłomiej Wawak był 4, a Tomasz Drożdż 10.

Ötztaler Mountainbike Festival, Haiming – W Austrii barw biało czerwonych broniły nasze najszybsze nogi, czyli Maja Włoszczowska i Marek Konwa. Marek zaliczył bardzo udany start XCE zajmując trzecie miejsce. W wyścigu XCO jak sam powiedział nie miał dobrego dnia i musiał zejść z trasy. Maja Włoszczowska a.k.a „co cię nie zabiję, to cię wzmocni” w czwartym starcie w sezonie czwarty raz na najwyższym stopniu podium. Za jej plecami: Blaza Klemencic, Esther Suss, Sabine Spitz, Jolanda Neff. Katarzyna Solus – Miśkowicz zajęła w tym wyścigu 19 miejsce.

Wszyscy chyba już mają apetyt na pierwszą edycję Pucharu Świata. Może na niej dojść do ciekawej rywalizacji wewnątrz teamu Giant. Maja oraz Marianne Vos prezentują wysoką formę. Ta druga z racji braku punktów UCI będzie ustawiona w tyle stawki, jednak mimo to może być ciekawie. Marianne niedawno sprawdziła nogę na Sea Otter Classic gdzie jej wyższość musiały uznać: Annika Langvad, Catherine Pendrel, Georgia Gould. Pierwsze ściganie w Pucharze Świata już 19 maja w niemieckim Albstadt. Czekamy!