Kross i Mio na testach

HomeSprzętKross Racing Team

Kross i Mio na testach

Kross Racing Team Radosław Rękawek

Centra testowe to często najlepszy sposób na przekonanie klienta do sprzętu. Z reguły jest ich kilka. W przypadku Waszego projektu lista jest bardzo długa. Czy to pierwsza taka inicjatywa? Jak długo potrwa ten program?

Adam Szczurowski (Kross): Tak, jest to pierwsza realizacja projektu w takiej skali przez polską firmę rowerową. Program w tym roku potrwa do końca sierpnia, a planujemy jego kontynuacje w przyszłym roku.

Do testów wybraliście praktycznie najwyższe modele rowerów, głównie w oparciu o ramy karbonowe, ale także dwa modele na ramach aluminiowych. Dlaczego właśnie te? Czemu nie ma do testów rowerów z niższej półki oraz topowych maszyn? 

Gdyż maszyny z niższej półki cenowej są obecne u naszych dillerów na codzień. Rowery z wyższej półki nie zawsze pojawiają się na terenie sklepów, stąd taka decyzja, by dać klientom możliwość zapoznania się z naszymi topowymi produkcjami.

Warunki wypożyczenia nie wyglądają na zbyt skomplikowane – kaucja jest uzasadniona. Nie mniej jednak jest pewna fala niezadowolenia, że dwie godziny na test to może być za mało. Tym bardziej, jeśli mówimy o rowerze górskim, a sklep w którym bierzemy rower na próbę jest w centrum miasta.

Niestety, by dać możliwość testowania rowerów określonej ilości rowerów, musimy ograniczyć czas testowania. Na pewno jednak nie będzie zabierana kaucja dla tych, którzy przyjadą po 3 godzinach. Wystarczy upewnić się, że przed wyjazdem, osoby które zapisały się po nas, nie będą czekały. Kwestia uzgodnienia ze sprzedawcą.

 W ofercie oprócz rowerów, do testu dostajemy także komputer Mio. Jaka jest specyfikacja tego urządzenia. Na czym polega współpraca Kross i Mio?

Pełną specyfikację komputera rowerowego MIO 105 można znaleźć w internecie, urządzenie posiada pulsometr, a także zapis tracka jazdy, a także dodatkowo wszystkie najpopularniejsze funkcje licznika rowerowego. Urządzenie testowałem osobiście i sprawuje się znakomicie, pulsometr nie wykazuje odchyleń od choćby Polara.

Najlepiej testuje się rowery w pięknych okolicznościach przyrody. Czy planujecie wyjść bardziej do ludzi i być obecni np. podczas jakiś zawodów (może XC?) gdzie trasa i warunki do testowania są na wyciągnięcie ręki. Nie wspominając o obecności samych zainteresowanych…

W tym roku na ten moment nie planujemy takich akcji. Być może w przyszłym roku. 

W tym roku ofertę poszerzyliśmy o rowery szosowe. Na ile „sztywna” jest lista rowerów testowych  i czy w ciągu roku będzie jakoś weryfikowana?

Lista rowerów testowych obejmuje Vento 3.0, czyli prawie najwyższy model roweru szosowego. Niestety, lecz lista rowerów jest zamknięta i nie modyfikowalna.

[srp]

COMMENTS

DISQUS: 2