Sezon w kraju ruszy na dobre ?

HomeSportZapowiedzi

Sezon w kraju ruszy na dobre ?

foto_02Sezon rozkręca się wolniej niż topnieje śnieg. Nie mniej jednak do naszej skrzynki trafia coraz więcej informacji prasowych o imprezach świadczących o tym, że wiosna i konkretne ściganie tuż tuż. Jak już pisaliśmy, w najbliższy weekend dwie imprezy – LOTTO Poland Bike w Twierdzy Modlin, Leszczyńska Liga Rowerowa w Trzebani oraz Gryf Maraton w Szczecinie. Zdaje się, że tylko podczas tej pierwszej będzie można popatrzeć na resztki śniegu, choć kilkanaście stopni za oknem może jednak pozwolić na pozbycie się go raz na zawsze.

foto_04

W międzyczasie, choć terminy odległe, ruszyły zapisy na Ritchey Uphill Race Śnieżka, która w tym roku odbędzie się 11 sierpnia. To jedna z niewielu tego rodzaju imprez w Polsce, a tegoroczna edycja będzie trzynastą z kolei. Trasa niezmienna od lat – 14km wspinaczki z centrum Karpacza na sam szczyt Śnieżki czyli 1602 m n.p.m. Tegoroczna edycja jest też przykładem dobrej współpracy między organizatorami tego rodzaju zawodów i „leśnikami” – wieloletnia współpraca z władzami Karkonoskiego Parku Narodowego zaowocowała zwiększoną pulą zawodników. W tym roku zmierzyć ze Śnieżką będzie mogło nawet 350 zawodników.

logo_RUR2013

Zeszłoroczną edycję wygrali – Dariusz Poroś z MTB Votym Team Wrocław oraz Michalina Ziółkowska z Kross Racing Team. Nie mniej jednak rekord trasy należy od kilku lat do Marka Galińskiego (aktualnie trenera reprezentacji Rosji) i wynosi 50 mininut 53 sekundy. Za pobicie tego czasu organizatorzy przygotowali cenną nagrodę. Niestety w informacji prasowej nie ma słowa o tym co to za cenna nagroda. Dowiedzieć się za to możemy, że tegorocznym sponsorem jest marka Ritchey oraz Viking, a każdy kto wjedzie na szczyt dostanie medal z rąk organizatora, Macieja Grabka. Rejestaracji od 20.00 w dniu 17 kwietnia można dokonać na stronie www.uphillrace.pl, a lajkować na facebook.com/UphillRace

amp2013

Druga informacja, która do nas trafiła pochodzi od Grzegorza Miedzińskiego, który oprócz AZS MTB CUP oraz Eliminatora MTB, jak co roku organizuje AMPy, czyli Akademickie Mistrzostwa Polski w cross country. W tym roku zawody odbędą się w Jeleniej Górze, na trasie zbliżonej do tej z Maja Race – bez dwóch najtrudniejszych zjazdów. Zawody odbędą się w dniach 10-12 maja, natomiast sama trasa w Parku Paulinum i okolicach od kilku dni jest już oznaczona, więc można trenować. Zainteresowani mogą też ze strony www.amp-mtb.pl pobrać ślad GPS. Długość rundy to 4.1 km, a sam początek to jednokilometrowy rozjazd, który pozwoli na rozciągnięcie stawki. Równolegle z AMPami odbędzie się wyścig dla amatorów pod nazwą Jel-Car MTB Race 2013, którego sponsorem jest jeleniogórski dealer samochodowy. Wyścig ten rozegrany zostanie w sobotę, 11 maja.

Profil_AMP_2013Mapa_AMP_2013

[srp]

COMMENTS

DISQUS: 0