Sezon się rozkręca, coraz więcej startów Polaków

HomeWyniki

Sezon się rozkręca, coraz więcej startów Polaków

Miniony weekend był dość obfity w starty naszych reprezentantów. Z racji tego, że wiosna do Polski w tym roku idzie bardzo wolno (ponoć boi się fotoradarów) to większość naszych zawodników postanowiła startować poza granicami kraju.

Open de Espana Jerez Maja Włoszczowska

Maja Włoszczowska wygrała wyścig w Jerez de la Frontera zaliczany do Pucharu Hiszpanii MTB. Cieszy udany powrót do ścigania po kontuzji oraz debiut w barwach nowej drużyny.

1. Maja Włoszczowska (Polska) – 1:03.29
2. Wiera Andriejewa (Rosja)
3. Sandra Santanyes Murillo (Hiszpania)

Antalya MTB CUP Marek Konwa

Marek Konwa Ścigał się w Turcji w wyścigu Alanya Cup XCO1. Marek zajął czwarte miejsce i jak sam pisze na swoim profilu na facebooku:

Czułem się dobrze, noga się rozkręca z każdym wyścigiem, więc do Pucharu Świata, 19 Maja powinno być bardzo dobrze!

roc laissag

We francuskim Laissac nasi specjaliści od XCM wzięli udział w pierwszej edycji UCI MTB Marathon Series – Roc Laissagais. Wyścig zwyciężył obecny Mistrz Świata w XCM – Periklis Ilias, drugi był Mistrz Europy Kristian Hynek, na najniższym stopniu podium stanął Juan Pedro Trujillo Hernandez. Najlepszy z Polaków, Adrian Brzózka (JBG-2 Professional MTB Team) zajął 9 miejsce.

Miejsca pozostałych Polaków:

12. Bartosz Banach – SANTE BSA-TOUR
21. Adrian Jusiński – SANTE BSA-TOUR
25. Krzysztof Krzywy – SANTE BSA-TOUR
35. Mariusz Marszałek – SANTE BSA-TOUR
49. Tomasz Drożdż – JBG-2 Professional MTB Team

Wyścigu we Francji nie ukończyli Bartłomiej Wawak, Magda Sadłecka oraz Rafał Hebisz.

mdc

Spora grupa Polaków wzięła także udział w Pucharze Środkowych Niemiec w Bautzen. Warto odnotować drugie miejsce Rafała Alchimowicza (KTM Racing Team Złoty Stok) w elicie oraz trzecie miejsce Olafa Małka (Sante BSA Pro Tour) w wyścigu U19. Ponadto, w wyścigu elity kobiet ósme miejsce zajęła Ewa Duszyńska (MTB Votum Team Wrocław), Maciej Jeziorski (Warszawski Klub Kolarski) w elicie zajął  siódme miejsce, a Marcin Kawalec (KTM Racing Team Złoty Stok) ósme.

BMC Racing Cup 2013 schaan

W szwajcarskim Schaan ruszuł BMC Racing Cup, gdzie stanęła na starcie śmietanka kolarzy górskich ze szczególnym uwzględnieniem panów. Wyścig był bardzo wyrównany. Ostatecznie zwyciężył Nino Schurter, a niższe stopnie podium zajęli odpowiednio Manuel Fumic i Martin Fanger. W długim podium zmieścili się jeszcze Thomas Litscher oraz Moritz Milatz, który tydzień wcześniej triumfował w Bundeslidze.

Morath_Suess_Schaan_uphill_acrossthecountry_mountainbike_xco_by Goller

W wyścigu kobiet wygrała Esthera Suss. Na dalszych miejscach znalazły się:  Adelheid Morath, Katrin Leumann, Irina Kalentieva oraz Tereza Hurikova.

Zdjęcia: facebook.com, acrossthecountry.net

PK/TH

baner750x50-tekst

[srp]

COMMENTS

DISQUS: 2