Kalendarzowy updejt – Kujawia XC, Słupia, Łańcut, Cyklokarpaty

HomeZapowiedziKALENDARZ

Kalendarzowy updejt – Kujawia XC, Słupia, Łańcut, Cyklokarpaty

Jak widać plany orgnizatorów swoje, a pogoda swoje. Zima wróciła z takich rozmachem jakby chciała tu zostać na dłużej. Oby nie…

Jednak jej powrót w wielkum stylu pokrzyżował plany organizacyjne wyścigu cross country Kujawia XC, który miał odbyć się w najbliższą niedzielę 17. marca. W związku z tym, że w zawodach poza dobrą zabawą i sportową rywalizacją w duchu fair play chodzi także o bezpieczeństwo, to orgniazatorzy, czyli Stowrzyszenie Byd Bike postanowiło przenieść je na dzień 6. kwietnia.

kujawia_06_04

Data kompromisowa, ponieważ dotychczas zawody odbywały się przede wszystkim w niedzielę. Może chodzi tu o nie wchodzenie w „konflikt dat” z Mazovią, która startuje 7. kwietnia. Może. Tym samym Kujawia XC może być dobrą okazją do przepalenia nogi przed niedzielnym startem w Otwocku.

Z innych zmian w kalendarzu oraz światku MTB – XC warto odnotować trzy kolejne zawody, które pojawiły się w kalendarzu. 

Łańcuckie Towarzystwo Cyklistów organizuje:

  • II Łańcucki Maraton MTB w dniu 3.05.2013
  • wyścig XC w dniu 30.06.2013

slupia_XC

Ponadto Grupa Kolarska Piast Słupsk w dniu 31 sierpnia organizuje zawody w formule XCO – Słupia.

poland_bike_logoWarto też przypomnieć, że kilka dni temu uległa zmianie data pierwszego etapu LOTTO Poland Bike Marathon – zawody w Legionowie rozegrane zostaną w niedzielę 24. marca. Grzegorz Wajs:

To będzie prawdziwe przywitanie wiosny na dwóch kółkach. Na miłośników jazdy na rowerach górskich czeka kultowa już trasa w Legionowie. Malownicza, pełna uroku, urozmaicona i jak na Mazowsze… dość pagórkowata. Do przejechania spora liczba wąskich, krętych ścieżek w Legionowskich Lasach, techniczne zjazdy i podjazdy oraz wszystkie rodzaje nawierzchni.

Jeśli wiecie  o jakiś innych zmianach   lub zawodach, których brakuje w naszym kalendarzu to dajcie znać.

PK

PS. Przy okazji warto zajrzeć na stronę cyklu Cyklokarpaty.pl, który ma bardzo fajną nową stronę. Co ważne, w pełni responsywną. 

[srp]

COMMENTS

DISQUS: 0